Bound / Past - režie Andy a Larry Wachowski - americká superdetektivka z r. 1996.
Corky (Gina Gershon) se právě vrátila z vězení, kde strávila pět let. Během rekonstrukce bytu v jistém lepším činžovním domě potkává Violet (Jennifer Tilly), milenku mafiána Caesara. Violet však bere vztah se zločineckým bossem jakožto pouhou práci, nikoliv lásku. Už při prvním setkání se s Corky doslova očichává a napětí mezi oběma dámami rychle sílí. Následné sexuální scény působí na film nezvykle přesvědčivě, jsou sqěle nasvícené a nevypadají coby pouhé "jako", totéž platí o záběrech drastických, při nichž tuhne krev v žilách. (Stříhání prstů zahradnickými nůžkami a podobné fuje.)
Corky a Violet se pokusí obrat mafii o dva miliony dolarů, což se jim po těžkém dramatu zdaří a mohou si pak společně užívat...
Vynikající scénář, občas černočerný humor, a super kamera; vyjíždí z hlavně revolveru, snímá obličej odrazem o zámek kufříku, zpomaleně kácí zabitého mafiánského kmotra Gina Marzone, kymácí podlahu pod podvedeným, neuvěřitelně úžasně zahraným hysterickým psychopatem Caesarem (Joe Pantoliano)... prostě fantazie, super, nejnej, mimořádně zdařilý a napínavý film s živě smyslnými představitelkami.
Pověsti praví, že pro zámořské diváky se točila poopravená verze tohoto filmu, neboť milostné scény Violet s Corky připadaly tamním mravokárcům příliš živočišné. - No comment. [#1] [#2] [#3] Hodnocení: *****(***...)
| zpět |