Buffy the Vampire Slayer – populární americký fantasy seriál (1997 – 2003) Josse Weddona a Martiho Noxona o mladé upírobijce Buffy (Sarah M. Gellar) a jejím kolektivu přátel, kteří jí pomáhají v boji proti zlu. Mezi nimi se nachází i čarodějka Willow (Alyson Hannigan), která se ve čtvrté sérii zamiluje do jiné – slabší, ale moudřejší – čarodějky Tary (Amber Benson) a společně žijí až do šesté série, kdy Tara nešťastnou náhodou zemře.
V závěrečné – sedmé – sérii se Willow, které se konečně zdaří přemoci neustálou vzpomínku na Taru, seznámí s adeptkou Kennedy (Iyari Limon). Bohužel, jde už pouze o zhruba 12 dílů do konce celé série, takže vztah těchto dvou postav neprojde takovým rozvojem, jako v případě Willow a Tary
Buffy, přemožitelka upírů umožňuje sledovat vývoj zobrazování lesbické lásky na televizních obrazovkách od pouhých náznaků vztahu, např. subtext mezi Willow a Faith (Eliza Dushku), přes vodění se za ruku, polibky, společné záběry mladých slečen v posteli po probdělé noci, až po scénu Willow s Kennedy (ep. 720 Touched:-)) kterou lze považovat za zcela rovnocennou klasickým filmovým milostným scénám.
Soužití obou dívčích párů je okolím (i samotnými autory) bráno jako naprosto samozřejmé a rozhodně nejde o pouhé nalákání diváků; tvůrci si viditelně uvědomili, že ženské homosexuální vztahy jsou v dnešní době pevnou součástí nejen filmových pláten, ale i televizních obrazovek. Láska Willow k Taře a Kennedy není nikterak tlačena do pozadí a naopak ani přehnaně zdůrazňována ve stylu: podívejte, máme v seriálu lesby, jsme ohromně moderní!
[#1] [#2] [#3] [#4]

– Pro Realm of antisubtext zpracovala Darth Annaud
| zpět |