Dark Angel - fantasy seriál Jamese Camerona, natočený v letech 2000 - 2002, se odehrává na americkém kontinentu v nedaleké budoucnosti. Po impulsu - výbuchu magnetické bomby - přestaly fungovat všechny počítače. Všude je díky tomu nepořádek, ve městech vládne chaos a zločin, který armáda jednoduše nestíhá potírat. Černý anděl působí jako dílo nejen zdravě cynicky, ale i zdravě žensky. Hlavními hrdiny jsou geneticky modifikovaná Max Guevara (Jessica Alba) a její přítel - novinář Logan Cale, jr. (Michael Weatherly). Oba tito lidé se pokoušejí za pomoci přátel bojovat proti zlu (zejména nebezpečnému Lydeckerovi) všemi dostupnými prostředky.
Jednou z významných vedlejších postav v tomto seriálu je nejlepší kamarádka půvabné Max - Original Cindy (Valerie Rae Miller). Tato dívka má ráda ženy, což je zde prezentováno velmi často a také nezvykle věcným způsobem. Dají se např. zaslechnout milé výroky typu vyrazila jsem si se svojí kočičkou... nebo správné by bylo se k sobě tulit... atd. Milostným vztahům pochopitelně výrazně dominuje vřelý, leč jednostranný vztah Max k Loganovi - láska, co i druhohory přenáší:-) Ovšem, Logan má svých zdravotních problémů až nad hlavu, a asi i proto na lásku celkem kašle.
V epizodě Art Attack se Max, Logan i Original Cindy vyskytli na jisté svatbě, kde se O. C. seznámila s hezkou dívkou. Dokonce pak díky Max zachytila hozenou svatební kytici, což kupodivu nepůsobilo vůbec ironicky, jako třeba: jémine, to je švanda, lesba se bude vdávat, hahaha! Když hezká blondýnka později vyzvala Original Cindy k partičce kulečníku, zaznělo to velmi subtextově:-)
V epizodě Shorties In Love ztratili tvůrci veškeré zábrany a přihrály Original Cindy její bývalou partnerku Diamond Latrell (Tangelia Rouse). Omyl, žádný subtext se tu nekoná. Pěkně natvrdo se o všem hovoří, dokonce se i veřejně líbá! Co k tomu říct...? Snad jedině: WOW!! (čti "wow!!"). A nechyběl zde ani kratičký sleepový střih:-o
Postapokalyptický - poimpulzní - seriál Dark Angel má bohužel pouhé dvě řady (t.j. 42 částí). [#1] [#2] [#3]
| zpět |