Gute Zeiten, schlechte Zeiten - pořad vysílaný od roku 1992. Tato komerční mýdlová opera televizní stanice RTL přinesla na obrazovky mimojiné i první německý seriálový ženský pár, kterým byly Saskia Rother a Harumi Shimizu (1995).
Za pravděpodobně nejpopulárnější lesbičky, co se v GZSZ během jeho existence v roce 2007 objevily, mohou být označeny policistka Paula Rapf (Josephine Schmidt) a Franziska Reuter (Jasmin Weber), jejichž vztah bohužel o rok později tragicky skončil. Koneckonců i jeho průběh byl velmi komplikovaný, neboť policistka Paula byla vdaná a i druhá dívka žila se stabilním partnerem.
Po smrti Franzi, zapříčiněné požárem a přemírou kokainu, následoval pokus najít totálně deprimované Paule novou partnerku v půvabné, extrovertní Vereně Koch (Susan Sideropoulos). Pokus nebyl bohužel úspešný a Paula brzy nato opustila policejní službu, aby se posléze odstěhovala k majitelce lesbického baru do Kanady, čímž byl vyřešen i odchod její představitelky ze seriálu.

Po několikaleté pauze, během níž se GZSZ oproti dřívějšku viditelně zmodernizovaly, totéž platí o vyspělé filmařině, vystřídaly seriálové špatné časy opět časy dobré, když se v nich v půlce roku 2013 začal rýsovat možný vztah mezi začínající hvězdou bulvárních médií Jasmin Le Roy (Janina Uhse) a její spolubydlící Anni Brehme (Linda Marlen Runge).
Zvukařka Anni přišla do Berlína z venkova, čímž se odpoutala od svého lesbofobního otce a na něm názorově závislé matky.
Po společném alkoholovém tahu Berlínem, útěku před ochrankou bazénu a návštěvou malé technopárty se Anni do Jasmin definitivně zakoukala, čímž si značně zkomplikovala život. Dívka jejího srdce je totiž provdaná za rockového zpěváka Kurta, navíc, všichni tři žijí ve společném bytě. Anni díky tomu přestává zvládat situaci, což vede k častým konfliktům.

Po spoustě hádek a rozporů se Anni konečně se situací kolem nenaplněné lásky vyrovnala a její vztah s Jasmin je teď, těsně před Vánocemi, vcelku dobrý. Dokonce ještě mnohem lepší, ovšem zatím pouze v jejích představách:-)

Jasmin má profesní potíže; nechce totiž za svou televizní kariéru zaplatit tělem. V zoufalé snaze přitáhnout na sebe pozornost bulvárních médií, vystaví na internetu video, na němž je se svým patnerem v intimních chvílích. Všem svým známým pak sdělí, že jí příslušný klip někdo ukradl i s notebookem.
Když podvod vyjde najevo, všichni se od Jasmin odvracejí. Její manžel rockový zpěvák Kurt se s ní okamžitě rozchází a i s kapelou odjíždí do LA.
Jasmin se ocitá v hluboké osobní krizi; řeší ji flámováním a přemírou alkoholu. Nad vodou se ji pokouší udržet pouze Anni, která ji doposud kvůli podvodu s videem ignorovala.
Po návratu z dvojnásobné svatby Jasmin Anni za pomoc poděkuje. Děkování se ale oběma kamarádkám poněkud vymyká z rukou...

Cestou z jedné z oslav, protože stále je důvod pít šampáňo, uzavře Anni s Jasmin provoktivní sázku: pokud ji do měsíce nesvede, bude další čtyři týdny sama uklízet společný byt. Od tohoto momentu se ve WG nemluví o ničem jiném.
Kamarádka Nele Anni bez ustání přesvědčuje, že předmět jejího obdivu není lesba. Jasmin si je výhrou jistá až do doby, kdy se jí zdá milostný sen, v němž vystupuje Anni. Od tohoto momentu přesvědčuje Nele i ji, že není lesba.

Anni svou sázku nakonec přece jen prohrává. Nicméně, ne nadarmo; Jasmin jí slibuje pomoc s úklidem společného bytu a poté jí kupodivu nabízí i sex. Zatímco Anni bere tento fakt  jako společný začátek, druhá dívka se chová mnohem zdrženlivěji; sex se ženou se jí sice líbí, ale současně říká, že se nestane lesbou jenom proto, že si to někdo přeje. Anni momentálně neví, jak se v Jasmininých obratech vyznat a netuší to ani divačky. 

Po sledování lesbické série v televizi vyprovokuje Jasmin další společnou noc a druhý den ráno označí sex s Anni za úžasný. Když se pak obě přítelkyně při vaření za zpěvu Miriam Makeby náramně dobře baví a o něco později v intimní náladě zkoumají Anniina tetování, skoro to vypadá na začátek dlouhodobého vztahu. Spoiler však bohužel říká, že přijdou další dějové zvraty, podobné těm předešlým.

Jasmininy milosté nálady se mění rychleji než počasí; nejdřív se s Anni vyspí, aby si po pár hodinách našla nepřesvědčivou záminku ke zrušení naplánované společné oslavy jen proto, že by se vší pravděpodobností skončila v posteli.
Zanedlouho Jasmin postihne další erotický sen, po němž začne znovu vysílat k Anni jednoznačné signály, aby se hned nato nechala ve skladišti v pracovní době použít jedním z kolegů. Problém je v tom, že se díky neopatrnosti během jediné minuty veškerý perzonál diska o této akci dozví. Anni Jasminino číslo, které považuje za záměrnou exibici její údajné heterosexuality, vezme natolik u srdce, že ji, když se jí přijde omluvit, zlije od hlavy až k patě tonikem. Vzápětí ji poměrně drsnými slovy přede všemi outne.
Po další temperamentní výměně názorů na téma, kdo je lesba a kdo není, se Anni rozhodne na tři týdny odjet. Spolubydlící Nele se svěří, že se z Madridu asi už nevrátí. S Jasmin se loučí druhý den už bez emocí, jen s poněkud vyčítavým výrazem ve tváři.
Když se Jasmin později od Nele dozví, že Anni už asi nikdy neuvidí, běží stylem maratónce na Monbijoubrücke, odkud má její kamarádka odjet. Auto je mezitím samosebou pryč a telefonáty Anni systematicky rejektuje. Nechá se přesvědčit až esemeskou, aby se na příslušný berlínský most ještě vrátila. Když se tak stane, Jasmin namísto toho, aby jí řekla to, co chce slyšet, tedy že ji miluje, mluví o tom, jak ji potřebuje. Tohle Anni nestačí, proto nasedá zpět do vozu a odjíždí.

K radosti všech známých se Anni vrací zanedlouho do Berlína. Brzy za ní přijíždí i její barcelonská kámoška Lucia, která má o ni eminentní zájem. Bohužel od samého začátku naráží na fotky a další stopy své potencionální konkurentky. Anni sice tvrdí, že aféru s ní už dávno skončila, že není důvod k znepokojení, ovšem když později Luciu v nevhodnou chvíli osloví Jasmin, ukáže se, že pravý opak je pravdou. Lucia ihned balí s tím, že odlétá zpět do Španěl. Když se Anni pokusí tuhle temperamentní kočku dostihnout, srazí se ve dveřích s Jasmin, která se zrovna vrátila ze Států, kam odletěla za účelem rozvodu s bývalým manželem Kurtem.
Anni se napoprvé podaří Luciu horkotěžko přesvědčit, aby v Berlíně zůstala. Po dalším incidentu však z Německa definitivně prchá. Její odchod dává Anni za vinu právě Jasmin a je pevně rozhodnuta Luciu následovat. Nenechá se přesvědčit ani poté, co jí Jasmin opakovaně sdělí, že ji miluje.

Takže se znovu všeobecně slaví Anniin odjezd, přičemž je Jasmin kupodivu úplně klidná. Přeje přítelkyni vše nejlepší a dává jí sebou na cestu dárek. Až při celní kontrole vychází najevo proč; dárek obsahuje skleněnou kapsli s neznámou tekutinou, zapáchající chlórem. Tato voda z bazénu má Anni připomenout začátek jejich, tehdy ještě v uvozovkách, vztahu. Celníci zůstávají neoblomní; do letadla se s podezřelou kapalinou nesmí.
Anni z letiště odjíždí domů, aby Jasmin sdělila, že je připravena stát se její partnerkou. Když ji chce později Jasmin prezentovat své matce Katrin, nezvládne to ani na druhý pokus. Nakonec pomůže náhoda; v momentě, kdy se obě dívky domlouvají, co vlastně matce říct, zapne si Anni omylem mikrofon na bezdrátových sluchátkách, v důsledku čehož se obě hlasitě outnou nejen před Katrin, ale i před všemi ostatními návštěvníky diska :)

Katrin nemá s nenadálou lesbickou orientací své dcery žádný problém. Bohužel jen do momentu, kdy ji celá věc začne osobně ohrožovat. Jde o to, že první zákazník její firmy, jehož nový obchod má propagovat, jistý optik Scherf, projeví při interview v regionální telce silně homofobní názory, což vyvolá okamžité protesty, vedené partou kolem Anni a Jasmin. Katrin ze strachu, že ztratí zákazníka, svou dceru požádá, aby se demonstrace s názvem: přes růžové brýle je vidět líp neúčastnila, což pro ni není samosebou přijatelné.
Skupina demonstrantů v čele s Anni a Jasmin zablokuje Scherfův obchod, který je těsně před otevřením. Když se dva řemeslnící pokusí dostat násilím dovnitř, pomůže demonstrantům Mesut, partner Nele, který oběma mužům se štaflemi razantně vysvětlí, že se mají stáhnout do příslušných míst. Sám tím u svých tureckých kumpánů upadne v podezření, že je gay. 
Na místo protestů přijíždějí nakonec poldové. Ve chvíli, kdy její příslušníci odnášejí Anni do vozu, napadne Jasmin jednoho z nich. Při hromadné potyčce se pak obě dívky nešťastnou náhodou srazí hlavami. Jsou poté odvezeny na pohotovost, kde jim lékař ošetří moncla a předepíše aspirin.
Celá protestní akce s rozdáváním růžových brýlí se naštěstí nemíjí účinkem; nenáviděný optik Scherf i se svým obchodem mizí do kamsi.
Jasmin za napadení policisty vyfasuje pokutu 250 teuro, což je pro ni momentálně příliš velká částka. Ve WG se tedy k získání příslušného obnosu zorganizuje výprodej různých nepotřebných věcí, zejména svršků. I díky obchodnímu talentu Mesuta činí výtěžek něco málo přes tři sta €, Jasmin se ale musí rozloučit se značkovým newyorským prádélkem a Anni s parádními koženými křuskami :)

Anni obdrží od své matky pozvání na otcovy šedesátiny. Účastnit se oslavy rozhodně nechce; její otec Rainer lesby nenávidí, Anni kvůli němu odešla z domova, když ji a její první přítelkyni označil za perverzní a dokonce za čuňata. Jasmin dá velkou práci, aby Anni přesvědčila, že navštívit rodiče v rodné vsi Untermerzbach přesevšechno má.
Už první napjaté setkání na narozeninové párty nasvědčuje tomu, že Rainer své názory příliš nezměnil, z čehož plyne, že oslava nemůže dobře skončit. Jeho žena se pokouší zachránit situaci tvrzením, že v případě Jasmin jde o pouhou spolubydlící, Anni však uvádí věc na pravou míru; dívka co ji provází je především její partnerka.
Rainer ztrácí za pár minut nervy. Obviní svou dceru, že není normální a že ho chce ztrapnit před lidmi. Ostatně, na oslavu neměla vůbec jezdit, nýbrž zůstat v Berlíně, kam ona a jí podobní patří. Rainer následně zkonstatuje, že on už žádnou dceru nemá. OK, co počít... Anni popadne přítelkyni za ruku a odvleče ji k autu.
Na zpáteční cestě si uvědomí, že namísto boje utekla. Otáčí vůz do protisměru, aby se vrátila zpět do Untermerzbachu. Tady předává otci  dar k narozeninám - svou digitální fotku - pak velmi drsným, hlasitým způsobem spáchá outing, určený víceméně přihlížejícím lidem. O tom se ve vsi bude mluvit ještě za sto let, zkonstatuje později Jasmin.
Po návratu do Berlína přichází Anni nečekaně sms od jejího otce, v níž jí děkuje za dárek k narozeninám, a není vyloučené, že jde o začátek cesty k usmíření...

Jasmin je už šestadvacet, ale pořád nemá jasno o své budoucnosti. Těžký univerzitní trapas ji utvrdí v přesvědčení, že by se o studia raději neměla pokoušet. Televize o ni po rozvodu se zpěvákem Kurtem Le Roy také nejeví zájem, a tak se Jasmin rozhodne nastoupit coby praktikantka ve firmě své matky Katrin. Redakce časopisu 'Metropolitan Trends' (MT) právě připravuje reklamní kampaň na oděvní doplňky firmy 'Varese'. Příslušná modelka v baseballové čapce má před shootingem samá zvláštní přání, a tak Jasmin, coby praktikantka ve stylu dones, podrž, neustále běhá po obchodech s biopotravinami. Nakonec milé modelce nalije omylem do kávy namísto sojového mléka mléko kravské. Je z toho alergický šok, a celé focení tím odpadá. Všichni v MT jsou na Jasmin naštvaní až do doby, než kohosi napadne, že by právě ona mohla za přecitlivělou fotomodelku zaskočit.
Varesemu se fotky velmi líbí, proto si Jasmin vyžádá i k prezentaci nového parfému 'Straight Forward'.
Honorář dvacet tisíc euro není zanedbatelný, ovšem věc má jeden háček: příslušný parfém má sloužit ženám k oblouznění mužů a pokud ho bude prezentovat outnutá lesba, nemusí celá kampaň údajně vyznít přesvědčivě. Proto Varese trvá smluvně na tom, aby se Jasmin na veřejnosti vyhnula důvěrnému kontaktu s Anni.
To se lehko slíbí, ovšem hůř dodrží. A vždycky se najde někdo, kdo pošle fotky na příslušná místa, z nichž se pak bystře dostávají na netové bulvární portály. Varese následně samosebou vyhrožuje Katrin sankcemi, z důvodu toho, že její dcera sabotuje pracovní smlouvu. 
O pauze 'Straight Forward' fotoshootingu si Jasmin s modelem Benem dělají legraci z fanatického fotografa, který jim neustále předhazuje, že vidí v záběru málo vášně. Ke svému velkému překvapení nachází Jasmin na druhý den z této pauzy ilegálně pořízené záběry v bulváru spolu se spekulacemi, zda je její vztah k Benovi pouze pracovní. Vzhledem k faktu, že nelze dokázat, zda fotky pořídil někdo z Vareseho štábu, vyznívají Jasmininy stížnosti naprázdno.
Při veřejné prezentaci nového parfému je přítomen i šéf Varesovy propagační agentury. Skepticky se tvářící Anni přihlíží celé akci z povzdálí. Novináře čerta starého zajímá nový parfém, daleko víc se starají o drby na téma vztahu Jasmin s modelem Benem. Dotazy jsou čím dál agresívnější, až se Jasmin nakonec naštve; prohlásí, že vůbec není hetero, nýbrž že žije se ženou. Anni je náhlou změnou situace samosebou potěšena, zatímco o agenturního šéfa se pokoušejí mrákoty.
Katrin se nepodaří situaci zachránit; její dcera je tentokrát neoblomná. S kampaní 'Hetero vpřed' končí, přestože se nevyhne zaplacení vysoké pokuty za neodržení smlouvy.Jasmin & Anni - Far AwayV druhé půlce roku 2016 se v GZSZ objevila obchodnice a bankéřka Rosa Lehmann (Joana Schümer), s níž po rozchodu s Jasmin prožila Anni krátkou vášnivou romanci.
Anni & Rosa - Wild LoveV současné době (6/17) je Anni opět sólo a vše nasvědčuje tomu, že se znovu pokouší získat srdce Jasmin. O kissu, který tu padl, tvrdí, že ho dopustila jen z lítosti nad oblíbeným fauwéčkem, které musela odvézt k sešrotování:-/ I případě, že nejde o pouhý scénaristický trik před blížícím se volnem, nebude to mít Anni snadné, protože její idol hodlá co nevidět nastoupit u renomované newyorské módní firmy coby vedoucí návrhářka.

Jasmin má odletět na týdenní zkušební pobyt do New Yorku. Těsně před tím se koná večírek narozloučenou. Sex s Anni označovala Jasmin vždycky za ohromný, kolosální (galaktisch), a cesta do Ameriky je k němu dobrá záminka.
Pobyt v New Yorku přinesl zklamání; Jasmin se vrací domů frustrovaná; příliš práce, stresující tempo, velká konkurence... a navíc, velmi postrádala Berlín, kde má své přátele včele s Anni.
Katrin, Jasminina matka, vidí situaci jinak. Domnívá se, že Anni stojí její dceři v cestě za americkým snem. Jenže Jasmin se už, jak se zdá rozhodla; nechává newyorkou nabídku padnout, oslavuje jak za starých časů, chová se nevázaně v podzemce a její vztah s Anni se znovu rozbíhá na plné obrátky.

Jasmin s Anni postrádají ve WG soukromí. Rozhodnou se proto obstarat si něco vlastního. Hledání nového bytu propadá zejména Jasmin, která si počíná natolik úporně a křečovitě, až vzbudí podezření, že touto činnosti zahání myšlenky na odmítnutý newyorský džob. Její matka Katrin tvrdí, že Jasmin místo vedoucí návrhářky odmítla nikoliv z lásky k Anni, nýbrž jen a jen ze strachu, že by práci nemusela zvládnout. Tohle je rána pod pás, obzvlášť poté, co se Anni dozvídá, že se Katrin nemýlila. Ovšem, i tak přítelkyni sama nakonec přemluví, aby do New Yorku znovu zavolala a práci přijala.
Rozlúčkový večírek s osazenstvem WG není nijak veselý, ale ani smutný. Teprve později, mezi čtyřma očima, se z loučení stává slzavé údolí.
Jasminin odjezd z Berlína bohužel zrcadlí i odchod její představitelky Janiny Uhse ze seriálu :-(


  Scházíme se znovu s GZSZ téměř po roce. Doufejme, že současný seriálový děj není pouhou kampaní k udržení divácké pozornosti přes čas dovolených a že po prázdninách nebudou z dobrých časů zase časy špatné, respektive odlesbené :-/

Mezitím, co Jasmin Flemming/Le Roy, s níž měla Anni Brehme dlouhý vztah, pracuje v USA, její matka Katrin stále podniká v Berlíně, kde řídí svoji firmu. Protože má Anni potíže se sluchem, nevěnuje se zvukařině a raději přijímá místo osobní asistentky právě u Katrin. Začátkem března 2018 se mezi oběma ženami začíná cosi rozvíjet. Anni je víceméně názoru, že ji její šéfka balí. Není divu; tvrdí například, že líbat ženu pro ni není nic nového.
Obě se spolu ještě více sblíží při nácviku jógy, a to přímo fyzicky, kdy Katrin svou asistentku dost inspirujícím způsobem zalehne. (Faktem budiž, že scéna poněkud připomíná známé sportovní video z YT, v němž se žlutá házenkářka od modré soupeřky vůbec nemůže odtrhnout. Ovšem, může jít o podobnost čistě náhodnou ;)

Anni s Katrin spolu navštěvují Švédsko, kde se setkávají s nepříliš přívětivou sortou motorkářů se smrtkou ve znaku, kterým Anni ukradne vlaječku a kteří naoplátku její šéfce vysypou popel z urny do klozetu. Katrin se pomstí povalením jejich drahocenných mašin. Protože sebou obě ženy nemají nic v ráži 9 mm, musí před rozlícenou dvojicí uprchnout do lesa.
Další epizodka se odehraje při výuce koktejlů, kde Anni své šéfové utopí mobil ve výlevce barového pultu. 
Anni nemůže dostat Katrin z hlavy, pouští se proto do bláznivého úklidu, a to tak vehementně, že ji ostatní členky WG raději odtáhnou na párty. V průběhu noci posílá opilá Anni své šéfce provokativní selfie.

Katrin později zareaguje podivnou řečí o falešných signálech, které prý měla vysílat. Anni dává následně okamžitou výpověď.
Netrvá to dlouho a Katrin přichází s prosíkem, nemá lidi a potřebuje někoho, kdo by ji doprovodil na jednání s konzervativním mecenášem. Anni nejdřív odmítá, ale nakonec souhlasí a přizpůsobuje této schůzce i svůj drsný imidž. Jednání s homofobním mecenášem není snadné. Katrin při něm musí rychle reagovat; jakmile by nechala svou asistentku jedinkrát promluvit, naděje na finanční injekci by byla definitivně ta tam. Po úspěšné schůzce odcházejí obě ženy do svých hotelových pokojů. Katrin však Anni nečekaně návštíví a obě spolu skončí v posteli...      – jn –

Seriál GZSZ vysílá televize RTL každý všední den od 19:40.
| zpět |