Hand aufs Herz - tato nepříliš šťastně koncipovaná mýdlová opera vysílaná donedávna auf Sat 1 vznikla v roce 2010 a již letos v září, po pouhých 234 epizodách, díky nízké sledovanosti skončí. Televize Sat 1 vzdala celou věc již o měsíc dřív, když sérii zcela nečekaně přepustila své komerční odnoži sixx.
Proč Hand aufs Herz, krátce HaHe, neuspěl? Především proto, že se pokusil spojit nespojitelné; a to civilní evropskou mýdlovku se zámořským muzikálem typu Glee. Výsledek je a byl i přes profesionalitu zpěvaček a zpěváků tristní. Texty zpívané v angličtině do série nepasují a hudební styl, pokoušející se vyvolat všechny druhy diváckých emocí během několika desítek taktů, působí vcelku ohavně.
Podobnost s muzikálem Glee připomíná i základní kámen děje, jímž je mladá středoškolská kantorka, mající poměr se svým vlastním studentem.
Mýdlovku HaHe nestihl bohužel zachránit ani příběh sympatického dívčího páru Jenny s Emmou, jinak též Jemma, o němž se dá říct, že byl asi jediným dobře zpracovaným a netuctovým dějem celé série. Vztah Jenny s Emmou, jejich vzájemné problémy a později i potíže se školním coming outem působí natolik skutečně, že se mohly v reálu klidně udát.
Dvojice Jemma se zdá být nedotažená pouze z jednoho úhlu pohledu, kterým je věk obou hereček. Díky muzikálové koncepci musely obě umět profesionálně zpívat, což umějí, věkem ale již bohužel nespadají do středoškolské kategorie. Lucy Scherer hrající Jenny Hartmann je třicet, Kasia Borek - Emma Müller - má o tři roky míň. Přesto, že obě působí mladě i svěže, lze si je jako gymnazistky představit jen těžko.

HaHe běží na volně šířené stanici sixx každý všední den od 18.00, poslední epizodu uvidíme 5.9.2011. Nám divačkám bude milá a dobře sehraná dvojice Jemma zcela jistě chybět. A nejen proto, že jde momentálně o jediný stabilně vysílaný dívčí pár. Nicméně téměř s jistotou se dá říct, že nás naše televize určitě něčím novým zanedlouho překvapí. A pokud nepůjde o veřejnoprávní Das Erste, jejíž mýdlovky mají co do ženských vztahů velkou tradici, bude to jistě některá s komerčních stanic :)
| zpět |