Marie ou la fascination charnelle / Marie - Hemmungslose Lust - režie Marc Riva - francouzský erotický film z roku 2002.
Inteligentní vzdělaná Marie (Linda Paris) nemá o přítelkyně nouzi. Bohužel, ne ke každé se chová zrovna korektně, protože sama sleduje jeden jediný cíl: získat pro sebe svou půvabnou firemní šéfku Judith (Mélanie Coste).
Judith je na špičkovou manažerku přeqapivě tvárná až nerozhodná, a na první pohled jasně heterosexuální. Ani to však pro Marii nepředstavuje problém; je natolik schopná i snaživá, že vbrzku z pozice sekretářky ovládne celou firmu. Prostřednictvím termínového kalendáře má pod kontrolou i veškerý Judithin volný čas. Poté za pomoci neférových milostných intrik vyřadí ze hry jejího přítele Williama. Cesta k romantickému vztahu s Judith je konečně volná.
William se samosebou nevzdává a je dosti úspěšný; zdaří se mu opětovně připoutat Judith k sobě. Marie proti němu nasazuje veškeré své síly, přičemž její snažení pomalu a jistě překračuje zákon. Zabít Williama naštěstí nestihne, přestože to má v plánu.
Tvůrci filmu byli k hlavní hrdince milosrdní; nemusí do vězení, nýbrž na pouhé dva roky do psychiatrické léčebny, kde se coby sekretářka nabídne sympatické šéflékařce, s níž se spřátelí. Celý kolotoč tím nejspíš začne nanovo:-)
Film Marie svým provedením připomíná jednoduchou telenovelu. Jeho předností je téměř výlučně sapfický scénář.[#1] [#2] Hodnocení: *****

– Za noci temné, při světle louče, ruku v ruce zpracovaly VR&DM:-))) –
| zpět |