Marienhof - série veřejnoprávní stanice ARD - soap oper. Tato mýdlová opera, pojmenovaná podle fiktivní čtvrti v Kolíně nad Rýnem, chodila na německé Jedničce každý všední podvečer. Ve víceméně pravidelných intervalech se tu vždy na pár týdnů objevovala dvojice Andrea Süsskind / Sybille "Billi" Vogt (Leonore Capell, Katja Keller). V letech 97-99 byly tyto dvě hrdinky stěžejními postavami Marienhofu. Jejich partnerství bylo okolím přijímáno až na výjimky kladně.

Vztah Billi s Andreou byl od počátku rozkolísaný, ale i přesto se k sobě neustále vracely. Ovšem, mezitím co se druhá uvedená nedokázala vždy rozhodnout, zda žít se ženou či s mužem, figurovali tu například majitel fitka Hannes Port (Klaus Nierhoff), MUDr. Roman Westermeier (François Smesny) a šéf samoobsluhy Thorsten Fechner (Christian Buse), Billi měla povícero afér se ženami. S Iris, Annalenou Bergmann (Berrit Arnold), Miriam Schlüter (Susanne Herrmann a naposledy s Laurou Berger (Inka Calvi). Její předešlé manželství s imigrantem Bogdanem (Hans Sigl) bylo čistě formální, neboť šlo o zajištění státní příslušnosti příslušného pána. Bohužel se brzy ukázalo, že se Bogdan Djuric ve skutečnosti jmenuje Cjelko Nemec a že je na něho vydán mezinárodní zatykač kvůli válečným zločinům. Když celá věc s falešnou identitou praskla, Bogdan, než byl sám policií dopaden, unesl Billi, ohrožoval ji a dokonce znásilnil. Dítě narozené jako důsledek tohoto činu Billi společně s Andreou krátký čas společně vychovávaly.
Billi Vogt se co do vztahů chovala bohužel příliš spontánně. Do psychoterapeutky Laury, která ji vyléčila ze šoku způsobeného Bogdanem, se dokonce zamilovala těsně před svatbou s Andreou Süsskind. Když tento vztah nebyla schopna ukončit, ukončila s ní Andrea partnerství. A to krátce po jeho uzavření.

V roce 2001 se Billi s Andreou na obrazovce naposledy ukázaly v listopadu, následně pak začátkem roku 2002. Od té doby se několikrát objevila samotná Andrea, a to v další, x-té zheterované podobě.

Začátkem roku 2004 se seriál soustředil na vztah mezi středoškolačkami Katharinou "Kati" Fuchs (Rebecca Goldblat) a její spolužačkou Lilith "Lilli" Karuba (Mary Muhsal). Kati si byla svou orientací jistá, ovšem Lilli ne. Váhala, zda by nebyl lepší Marlon, a později se pro něho rozhodla.
O něco později se spolu objevily Kati Fuchs a Andrea Süsskind. Andrea mladší kamarádce pomohla v konfliktu s homofobním otcem, a nejen to; rovněž ji zaměstnala ve své cestovce. Náznak možného vztahu zpočátku vypadal jako pouhé lákadlo, ovšem v půlce února 2005 se situace začala konečně měnit.

Krátké soužití Andrey s Kati se začátkem března 2005 nečekaně zhroutilo. Kati byla po uši zamilovaná, její zkušenější partnerka nikoliv a když si díky tomu uvědomila, že její vztah s mnohem mladší dívkou nebude zřejmě dlouhodobě fungovat, pokusila se ho ukončit. Kati zareagovala nečekaně prudce. Přestala chodit do školy, sabotovala přípravu k matuře, utekla z domova, a dokonce pohrozila skokem z  lešení. Situace se po dramatických událostech urovnala a chvíli se zdálo, že je vše jako dřív. Díky spolužačce Lilli však vyšlo brzy najevo, že pokus o sebevraždu byl fingovaný. Tohle zjištění Andreou doslova otřáslo a vyhodila půvabnou maturantku ze svého bytu.

Na přelomu května a června přišlo to, co zřejmě přijít muselo: další vlna heterizace Andrey, tentokrát prozměnu Jakobem Weidemannem, s nímž v červnu 2005 odjela hledat štěstí kamsi do Thajska:-/// Ještě mnohem horší je fakt, že Leonore Capell, představující Andreu Süsskind, odešla po devíti a půl letech ze seriálu Marienhof:-(((( Její kolegyně Rebecca Goldblat ji bohužel následovala:-(((

Na přelomu let 2009/10 se v Marienhofu opět začalo blýskat na lepší časy. S příchodem půvabné cukrářky Juliette Gagnon (Maike von Bremen) se tu začal rýsovat nový vztah, a to mezi ní a Kerstin Töppers (Maike Billitis).
Sympatická Kerstin, majitelka cukrářství Back Dat, byla doposavad zapřísáhlá hetera. Což se má brzy změnit.
A změnilo se. Šlo o dlouhodobý vztah, který nás divačky velmi potěšil; pětiletá odmlka, následující po odchodu Leonory Capell a Rebeccy Goldblat ze série, byla přece jen příliš dlouhá...

Nakolik šlo o zajímavou zápletku v milostném trojúhelníku Juliette, Kerstin, Raul, lze diskutovat. Děj příběhu nebyl výrazně složitý, o čemž svědčí i skutečnost, že jej autoři poměrně často prokládali delšími hudebními pasážemi, podobně, jak se to dělalo za éry němého filmu. Nicméně i tak šlo o příjemnou a z velké části i reálnou podívanou. Za pozornost stojí především fakt, že v boji o Kerstinino srdce nakonec zvítězila pikantní Francouzka Juliette :-)

Velká škoda je, že vysílání soapu Marienhof bylo dne 15.06.2011 po 4053 epizodách televizí Das Erste definitivně zastaveno ;-( Doufejme, že ušetřené prostředky poslouží k podpoře telenovely Verbotene Liebe :-)
[#1] [#2]
| zpět |