Marlene - režie Joseph Vilsmaier - německý film z r. 2000.
Životopisný snímek Marlene (Katja Flint) natočený podle knihy Moje matka Marlene Dietrichová od Marii Rivy je retrospektivně vyprávěný film, který nabízí velmi intimní pohled do života hollywoodské divy a význačné umělkyně dvou kontinentů celého 20. století.
Ve fraku a cylindru, převlečená za muže, přitahovala ženy. Zpívala jim jemné písně plné něhy a pochopení. Zato v lesklých šatech s blýskavými flitry a provokativním střihu a dekoltu... zpívala mužům a rozněcovala jejich vášně. Ale pro obě pohlaví tu byly její hluboké oči a jakoby zastřený hlas; učarovaly každému, kdo o ní kdy jen slyšel, kdo o ní kdy jen snil, či se s ní neodvažoval setkat víckrát než jednou v delikátním kontaktu stříbrného plátna.
Film Marlene je to pravé ořechové pro ctitele bisexuální lásky. Pro lesbické ženy je tu vztah s německou herečkou Margo a posléze s bývalou přítelkyní Grety Garbo - Mercedes da Acostou. Pro muže jeden fiktivní Karl von cokoli... a pro všechny ostatní jsou tady blízká přátelství s kýmkoli, kdo se jejím životem třeba jen mihl. [#1] [#2] [#3] Hodnocení: ****

– Pro Realm of antisubtext zpracovala SeXena
| zpět |