Dangerous Prey / In den Fängen heisser Schenkel / Nebezpečná loupež / Nebezpečná kořist – režie Lloyd A. Simandl – česko-americký erotický film z r. 1995.
Na tomto levném snímku je vskutku málo amerického, snad jedině hudba při závěrečných titulcích. Nedostatky se objevují scénářem počínaje; děj je moc rychlý, místy nezřetelný, situace působí mnohdy nepřesvědčivě. Ženské erotické scény, pokud se vůbec slovem erotické dají označit, působí toporně, natočené spíše coby pózování sádrových figurín ve výloze butiku se spodním prádlem.
Hlavní postavou plochého příběhu je kaskadérka Robin (Shannon Whirry), která se zaplete s mladým gaunerem a je uvězněna. Z vězeňského transportu ji unese intrikánský doktor Drexel (Josef Laufer), který předělává obyčejné dívky na profesionální vražedkyně. Robin se při výcviku rychle zadaptuje a nemá větších problémů, vyjma kontaktu s Tanyou (Ciara Hunter), s tou se zprvu pere, posléze přátelí. Obě hlavní hrdinky za cinkotu nábojnic zlikvidují zlého Drexela a společně, coby nerozlučné přítelkyně, s rukama kolem ramen odcházejí na svobodu.
Po novém shlédnutí tohoto filmu musíme své hodnocení poněkud vylepšit. Dangerous Prey je každopádně dílko výrazně ženské. Faktem zůstává, že erotické scény silně připomínají pánský magazín, u speciálek se dá předpokládat sportovnější pojetí než kraječky a punčošky, nic pro nás amazonky, že, nicméně alespoň 3/4 filmu je zaplněno zdravým milostným zájmem žen o ženy, takže s :-) přidáváme dvě ** a zvyšujem tím na čtyři. [#1] [#2] [#3] Hodnocení: ****
| zpět |