Le Rempart des Bèguines / Die Geliebte meines Vaters / Gli amori impossibili / Nemožné lásky – režie Guy Casaril – francouzsko-italský film z r. 1972.
Helene (Anicée Alvina), dcerka bohatého podnikatele se po smrti matky zamiluje do své budoucí macechy, osmatřicetileté Tamary (Nicole Courcel), Rusky z emigrantských kruhů. Hlavní hrdinka je na svůj neplnoletý věk velmi temperamentní a také dost hysterická, díky čemuž bývá její milostný poměr s Tamarou značně rozkolísaný a někdy doslova divoký.
Samotná Tamara v sobě skrývá zkušenou, do jisté míry i vyžilou ženu, která ví co chce. Má i dost záporných vlastností, projevujících se nejvíc v opilosti, kdy bývá doslova chorobně panovačná až zlá.
Le Rempart des Bèguines, na sedmdesátá léta nezvykle otevřené movie s milostnými scénami natočenými odvážně a beze stínů, se dá označit za jedno z nejlepších filmových děl s tématikou lesbické lásky. Toto sqěle herecky obsazené movie se v programech satelitních televizí už prakticky neobjevuje. V minulosti běželo např. na stanici Arte a 3sat. Ani na netu není o Nemožných láskách příliš mnoho informací a v řadě filmografií nejsou vůbec uvedeny.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] Hodnocení: ******
| zpět |