Wild Side / Doppeltes Spiel / Divoká hra – režie Donald Cammell pod jménem Franklin Brauner – americký film z r. 1995.
Úvod tohoto filmu příjemně překvapí netradičními leteckými záběry na Long Beach a také napjatou, dramatickou hudbou, nicméně jména produkčních společností většině z nás zřejmě příliš neřeknou; Wild Side rozhodně není žádné supermovie, ovšem jeho šťastný závěr a také žensky zaměřený děj můžeme srovnávat příkladně s detektivkami Bound anebo Listen.
Hlavní hrdinkou Wild Side je bankovní pracovnice Alex Lee (Anne Heche), kterou nadřízený nutí, aby se zákazníkům věnovala i mimo pracovní rámec. Alex Lee této věci využívá ve svůj prospěch a vždy navečer se proměňuje v luxusní call girl.
Při jedné bankovní transakci se Alex seznamuje se sanfranciskou Číňankou Virginií Chow (Joan Chen) – ženou jistého policií stíhaného investora. Alex s Virginií si jsou sympatické od prvního momentu a velmi brzy se z nich stávají partnerky. Jsi pasivně agresivní vyčítá Alex Virginii poté, co ji namísto zutí sama zničehonic políbila. Následná milostná scéna působí reálně, je natočena bez silikonových nápěchů deroucích se kameramanovi do objektivu, a jde tudíž o vcelku zdařilý pokus nepodobat se tuctové spotřební erotice.
Dějem Wild Side prolíná kriminální zápletka, na jejímž konci prchá Alex s Virginií do mexické Guadalajary. Závěrečná scéna se odehrává v autobusu, na pouti odkudsi kamsi, kdy obě kultivované hrdinky vzájemné sympatie před okolím ani příliš neskrývají.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] Hodnocení: *****
| zpět |