FANTASTICKÉ PŘÍBĚHY Z NOVÉHO ZÉLANDU


/Satelit Parabola z května 2003 – kráceno/
Obdobného ražení, stejně jako oba Herkulové, je i skvělé akční fantasy seriál s názvem Xena: Princezna bojovnice, popisující osudy neohrožené hrdinky, jež prožívá svoje dobrodružství ve zlatém věku mýtů a bájí. Hlavní hvězdou této podívané je letos pětatřicetiletá Novozélanďanka Lucy Lawlessová. Vyrůstala v rodině s několika sourozenci. 0 rodinný krb pečovala zejména matka, neboť otec se pohyboval ve vysoké politice a doma mnoho nepobyl. Lucy si v sedmnácti letech podala přihlášku na Aucklandskou univerzitu, která se nachází na Severním ostrově. Ovšem usedlý život univerzitní studentky ji příliš neoslovil, a proto se rozhodla zkusit štěstí v Evropě. Zde se rozhlížela a získávala životní zkušenosti. Později odjela do Austrálie, odkud měla blízko domů na Nový Zéland, ale dostatečně daleko, aby nemusela poslouchat výčitky rodičů o odchodu ze studií a z domova.
V Austrálii se nechala najmout ke společnosti, která v nehostinném Kalgoorlie těžila zlato. Lucy zde vykonávala všechnu tvrdou práci a novic si musela udržovat odstup od zlatokopů, poněvadž žen zde bylo velice málo...
Po čase se Lawlessová provdala za svého tehdejšího přítele a brzy po svých dvacátých narozeninách mu dává roztomilou dcerku Daisy. Po mateřské dovolené se začíná věnovat vlastní umělecké kariéře. Po účinkování v reklamě a několika menších epizodních rolích se vydává do Kanady, kde ve Vancouveru studuje dramatické umění na William Davis Center.
V r. 1992 uzavírá smlouvu, s magazínem Air New Zealand Holiday. Díky tomu procestuje prakticky celý svět. Po určité době se jako přirozeně sebevědomá mladá žena, která již přibližně ví, co od života chce, na televizní obrazovky. Navazuje na spolupráci s pánským magazínem Playboy a získává epizodní roli v příběhu Hercules a Amazonky. Její tvář a výkon zaujaly tvůrce natolik, že se rozhodli obsadit ji do samostatného projektu. A tak se zrodila Xena: Princezna bojovnice, která se svojí přítelkyní Gabrielou putuje světem a bojuje proti zlu ve všech podobách. Lucy byla konečné spokojená, neboť získala titulní roli a mohla natáčet přímo ve své vlasti. Příprava na roli však vyžadovala své. Zatímco kurz jezdectví byl pouze formalitou, protože na koni se proháněla již v dětství, znalost bojového a šermířského uměni byla dosti náročná. Asijský mistr bojových umění, výše uvedený Douglas Wong, ji učil kendo, kung-fu a další dovednosti, které jí při natáčení přišly velice vhod. Choreografie bojových scén, zaměřená zejména na chladné zbraně, pak vytvořila z křehké ženy odhodlanou bojovnici, jejíž mrštnost nahání hrůzu i zkušeným válečníkům. Lawlessová se vyjádřila, že před i během natáčeni si vozila v kufru svého auta Xenin meč, aby ve volných chvílích mohla trénovat a dokonale si na něj zvykla.
Ve volných chvílích s oblibou poslouchá jazz a ráda rovněž hovoří francouzsky a německy. A protože čas běží, dcera Daisy se chystá do tanečních a její maminka, provdaná za producenta Xeny, Roberta Taperta, vychovává jejího malého sourozence.
[ zpět povídky a články ]