XENA BUDE JEN V KRESLENÉ PODOBĚ


/Lidové Noviny z 19. 10. 2000/
Populární americký seriál z "hlubin dávnověku" příští rok skončí


Svět zbraní a kouzel proslavil novozélandskou herečku Lucy Lawlessovou po celém světě. Její charakteristické vystupování z ní pak učinilo idol lesbických barů.

PRAHA - Americký televizní seriál "Xena - princezna bojovnice" nejspíš brzy skončí. Po více než pěti letech natáčení, během nichž se zrodilo přes 100 jednot1ivých epizod, se tak diváci na celém světě budou muset rozloučit se světem "zbraní a kouzel" reprezentovaným hlavní hrdinkou seriálu, bojovnou Xenou.

Herkules ve stínu Xeny

Její představitelka, novozélandská herečka Lucy Lawlessová, se díky Xeně stala jednou z nejznámějších "tváří" Nového Zélandu. Poslední epizoda se bude točit začátkem příštího roku a diváci ve Spojených státech ji uvidí v létě 2001.
Seriál se natáčí na Novém Zélandu, ale produkuje ho americká společnost Studio USA. Původně šlo o součást projektu Herkules, což je obdobná série "mýtů a svalů". Xena se však od Herkula záhy oddělila a svého předchůdce rychle zastínila.
Díky svému vystupování v roli Xeny se Lawlessová stala velmi rychie lesbickým idolem. Tisíce jejích fanoušků se scházejí na shromážděních inspirovaných mytickými příbéhy dávnověku a podle britské BBC se na motivy Xeny v lesbických barech organizují pravidelné "tématické noci". Časopis Esquire pak popsal Xenu jako "idol, jehož plakát visí v pokoji každého moderního homosexuála". V rozporu s vnějším imagem je však Lucy Lawlessová šťastně vdaná za Roba Taperta, producenta a tvůrce celého seriálu.
V televizní sérii Xena vystupuje v roli princezny z doby mýtického dávnověku. Vedle lidí a bohů se zde objevují nejrůznější bytosti nadané nadpřirozenými schopnostmi. Xena sama je pak charakterizována jako "žena s ďáblem v těle, která svádí neustálý boj s temnou stránkou své existence".
Ani po ukončení natáčení seriálu však Xena nezmizi navždy. Z internetové stránky www.xena.com si mohou zájemci pravidelně stahovat kreslené příběhy v délce od pěti do deseti minut.
[ zpět povídky a články ]