All Over Me – US 2004 – režie Alex Sichel.
Nekomplikovaný příběh dvou kamarádek z dětství reflektující v podstatě stále ta samá fakta nás zavádí do nehostinné newyorské čtvrti Hell´s Kitchen, kde bydlí i týnky Claude (Alison Folland) a Ellen (Tara Subkoff). Claude je příjemná, vcelku obyčejná holka, pracuje v pizzerii, má ráda rockovou muziku a miluje svou kamarádku. Blondýnka Ellen však její city neo5uje, protože randí s přítelem Markem, s nímž se chodí také ožírat (doslova). Mark je nepříjemný týpek neovládající své emoce, díky čemuž všude vyvolává incidenty, a svojí agresivitou vůči okolí si tak přímo říká o malér. (Toho se později dočká;-)
Claude brzy pochopí, že na vztah s věčně opilou, na dominantním macho závislou submiskou Ellen není šance, a tak se v jednom obchůdku s hudebninami seznámí s Lucy - příjemnou rockovou kytaristkou s růžovými vlasy. S ní doma muzicíruje a obě se pokoušejí i o milostný vztah. Přes zamilovanost Claude vůči Ellen to zprvu není zrovna snadné.
Ellen zůstává v neostře ukončeném filmu podle očekávání sama, neboť jejího paranoidního přítele posléze zhaftnou chlupatý:-)
All Over Me, film sester Sichelových se scénářem Sylvie Sichel, je co do kapacity subtextu velmi dobrý, otázkou zůstává, zda si ho divačky po jednom zhlédnutí díky nepříliš přitažlivému prostředí, v němž se odehrává, ještě někdy zatouží zopakovat...
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] Hodnocení: *****
| zpět |