Dr. T. And The Women – USA 2000 – režie Robert Altman.
Režisér Altman označil tento film za své vlastní vyznání lásky k ženám. S tím lze souhlasit, dlužno však podotkout, že toto vyznání místy rozhodně nezapře typicky mužský pohled na věc. Děj filmu je ženami doslova přesycen, jenže... obvykle jde o skupiny, nebo spíš houfy či hejna upovídaných a sexisticky nafintěných "dam", zjevně neoplývajících příliš vysokým IQ. Na druhou stranu přístup tvůrců k tématu ženské lásky je veskrz pozitivní, přestože se zde lesby vyskytují jenom na okraji děje. Jedinou vysloveně důležitou postavou tohoto filmu je ON, ženský lékař Dr. Sulivan Travis (Richard Gere), a obecný scénáristický postoj může ozřejmit i závěrečná scénka reálného porodu, kdy se doktor Travis velmi zaraduje, že přivedl na svět kluka.
Dcera doktora Travise Dee Dee (Kate Hudson) se vdává. Těsně před obřadem k překvapení všech přítomných zničehonic namísto ženicha obejme svatební svědkyni, jinak svou nejlepší kamarádku Marylin (Liv Tyler), líbá ji jak o závod a vzápětí s ní ze svatby odchází:-)
Děj filmu krátce a nenápadně;) zabrousí i na dallaskou Elm Street, resp. Dealey Plaza, a konspiračním plakátkem připomene události z roku 1963.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] Hodnocení: **
| zpět |