Slaves to the Underground / Harte Girls und zarte Bande / Ostrý holky, něžná kapela – USA 1997 – režie Kristine Peterson.
Suzy (Marisa Ryan) a Shelly (Molly Gross) hrají v dívčí punk rockové skupině, kterou spolu založily, a žijí v soukromí jako partnerky. Ve volném čase pořádají různé divoké a bezcílné počiny, například zpustošení sexshopu nebo útok na antifem rozhlasáka, kterému přeruší vysílání.
Při jedné společné akci potká Shelly svého bývalého přítele Jimmyho a stráví s ním noc. Jakmile se to její přítelkyně Suzy dozví, rozejde se s ní a vyhodí ji z bytu. V závěru filmu se sice obě dívky usmiřují, ovšem s tím, že se jejich cesty definitivně dělí. Shelly odjíždí z města, aby se věnovala sólové hudební karieře.
Jaké dojmy v divačkách tento film zanechá, je snadné říct; asi dost rozpačité a jistě ne přespříliš dobré. Rádoby free feministický děj filmu je plytký a momenty, kdy z televize zní dívčí punk rock patří k těm nejzáživnějším. Proč movie Slaves to the Underground vzniklo zrovna v této podobě, totiž s lesbickou dvojicí, a oč tuctověji by působilo v čisté hetero podobě, stojí za úvahu.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] Hodnocení: ***
| zpět |