Hilfe, ich bin lesbisch / Pomoc, jsem lesba – německý film z roku 2004 – režie Christian Pötschke.
Tuto celkem milou půlhodinku coby součást série filmových komedií s obecným názvem Schulmädchen (Středoškolačky) odvysílala komerční televize RTL. Jde o soudobý neevropský humor typu "Bláznivých střel", kdy děj je zobrazen se značnou mírou nadsázky, přičemž scénář místy balancuje až na samé hranici nevkusu. Dodejme, že v tomto případě naštěstí se zřetelnou snahou tuto hranici moc nepřecházet.
K vlastnímu ději: středoškolačka Laura (Birthe Wolter) má potíže s hledáním partnera. Po jednom divokém večírku se probudí s hřejivými pocity v cizí posteli a zaraduje se, že konečně našla toho pravého. Jaké je její zděšení, když zjistí, že strávila noc s Myriam (Henriette Müller), školní lesbou číslo jedna.
Jakmile se ve škole celá věc rozkřikne, Laura se pokouší zapírat a tvrdí, že o nic nešlo. Líp řečeno, že šlo jen o pokus poznat dosud nepoznané (mal was Neues:-) Její tři spolužačky, zapřísáhlé hetery, tomu nevěří a s dobrým úmyslem nenechat kamarádku na holičkách objednají pro ni za úplatu pohledného milence. Sex s ním však skončí trapasem a zmatená Laura odchází do männerfrei:-) baru za Myriam. Ta vzá5í přiznává, že humbuk kolem společně strávené noci byl zbytečný, neboť k ničemu nedošlo, protože Laura namísto milování tvrdě usnula zmožena přemírou alkoholu. Fakt, že není lesba, způsobí Lauře takovou radost, až se s Myriam skutečně zaplete. Od tohoto momentu se chce stát lesbou za každou cenu, přičemž nevynechá žádné z běžných filmových klišé; nosí krátké ulízané vlasy, pánský oblek s kravatou a kouří doutníky:-) S Myriam sice prožije krátký vztah, avšak nakonec se přece jen vrací ke své skutečné hetero identitě.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] [#8] [#9] [#10] [#11] Hodnocení: *****
| zpět |