Last Minute Jamaika – BRD 2002 – scénář a režie Klaus Lemke.
Annika Herr (Annika Herr) a Eva Grimm (Claudia Grimm) - dvě praktikantky ze soukromé filmařské společnosti v Mnichově - nemají příliš společného; vyjma snahy sbalit svého šéfa. Vlastně se chtěly o dovolené po této stránce navzájem ohlídat, i proto se šéfem firmy vyrazily na dovolenou obě dvě. Příslušný pán má však jiné plány a last minute zájezd využije k tomu, aby se obou smyslných ambiciozních mladých žen zbavil. Na Jamajku tím pádem samosebou nepřijede.
Lze říct, že nepřátelství Evy a Anniky je odpočátku spíše formální a jejich společné strasti v exotickém prostředí, společné opalování i společné hotelové lůžko v přízemní kuče hotelu California způsobí, že jakákoli rivalita mezi nimi záhy zmizí, a situace jasně zamíří do... řekněme do předvídatelných míst: obě dámy tak dlouho nemohou najít vhodného milence z neexistující Bamboo-Beach, až se v závěru filmu rozhodnou obejít se bez nich. Jejich krátká milostná scéna je bohužel velmi špatně osvětlená, navíc, působí poněkud sexisticky, a ke všemu ji autoři prostříhali tak nešťastně, že přesná posloupnost děje není díky tomu zcela zřejmá.
Eva s Annikou z Jamajky odlétají jako dvojice a jejich subtextní úsměvy v letadle jsou hezkým závěrem tohoto hraného dokumentu.
Film Last Minute Jamaika odvysílala v roce 2003 televize WDR.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] [#8] Hodnocení: ****
| zpět |