Mercy / Amours Mortelles / Stopy vraha – USA 1999 – scénář a režie Damian Harris.
Tato detektivka natočená v Kanadě a povětšinou uváděná jako americká s rokem výroby 2000, překvapila nejen hereckými výkony, ale i úrovní a přímočarostí labrysu:-o Zkušená policistka Catherine Palmer (Ellen Barkin) se při vyšetřování série vražd seznamuje s Vickie Kittrie (Peta Wilson) a dostává se s ní do moc podařeného hnízdečka, do exkluzivního ladys only klubu. Později se Catherine vymkne situace z rukou a podlehne svodům půvabné Vickie. Tahle dívka na vysoké úrovni balí pěkné ženy jak na běžícím pásu. S některými z nich navštěvuje erotický S/M salón a bohužel nejen ten; též jednu zaplivanou garáž na městské periferii, kde se dámy oddávají docela nepěknému extrému. Vickie je holt zdatná masochistka, co se dá dělat, když se jí to líbí...
Vyšetřovatelka Palmerová podezírá celou první polovinu filmu Vickie ze série sadistických vražd. Později se jí tato dívka svěří, že byla v dětství zneužívaná otcem a bratrem a že její místo nyní zaujala její mladší sestra. Brzy poté je Vickie zavražděna. Od tohoto momentu se zdá být scánář slabší, jako by autoři nevěděli, co si bez Pety Wilson počít.
Palmerová nakonec nebezpečnou vražedkyni po dlouhých útrapách objeví. Jedná se o psychicky narušenou členku exkluzivního ladys klubu. Film končí policejním zásahem v rodině Kittrieových a odvozem mladší sestry Vickie do bezpečí. Mercy je poměrně zdařilé krimi, úvodními titulky počínaje:-)
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] Hodnocení: *****
| zpět |