My Wife´s Lover / Im Rausch der Sinne – Hongkong 1997 – režie Kevin Chu
Tohle erotické movie se na náš seznam dostalo z jednoduchého důvodu; je prostě netypické. Jde skutečně o film, a dá se říct, že se jeho autoři chvílemi jistým způsobem pokoušejí i o umění. Troufáme si tvrdit, že My Wife´s Lover předčí filmařinou většinu zámořských, ale bohužel i např. současných francouzských filmů své kategorie, které jsou téměř bez výjimky zasaženy globální komercí.
My Wife´s Lover je obecně vzato snímek bisexuální. Nechceme hodnotit kvalitu jeho scánáře, avšak některé jeho přednosti zde uvedeme. Bisexualita tohoto díla se naštěstí netýká jeho lesbické části. Ta v sobě skrývá nejen přirozeně zobrazený sex dvou přirozeně vypadajících žen, ale i přátelství a určitý rozvoj jejich lásky. Tím nám možná připomene starší D´Amatovy filmy s Laurou Gemser. Film je opatřen klasickým orchestrálním doprovodem, ne nepodobným hudbě zaslechnutelné v romantických asijských kung-fu filmech. Kamera je dobrá a totéž platí o nasvícení interiérů; ostré bílé světlo pokud má být scéna vidět, pokud na viditelnosti až tak nesejde, obvykle jemné modré.
Pár slov k obsahu: Joanne (Maria Mok) je nevěrný její muž, její manželství se díky tomu rozpadá. Na kurzu franštiny se Joanne seznamuje s fotografkou Terry (Noel Chik). Ta ji pozve za účelem focení do svého ateliéru. Nezůstane samosebou jenom u toho a mezi oběma ženami vznikne milostný vztah.
Film My Wife´s Lover v tuzemsku pravděpodobně neběžel, občas bývá vysílán satelitní stanicí VOX. [#1] [#2] [#3] [#4] Hodnocení: *****
| zpět |