televizní seriály - Špičková zámořská a bohužel i evropská produkce této kategorie byla od nepaměti doménou antisubtextu. TV série, byť profesionálně a poutavě natočeny, působí v podstatě všechny stejně, neboť jsou vytvořeny na základě všeobecně platných stereotypů, když jako jedinou přijatelnou partnerskou alternativu předkládají diváctvu heteropár, obvykle s mužem v jasně dominantní roli. Z těchto televizních děl minulosti jmenujme některé velmi známé: Magnum, P.I. / Hart To Hart / Scarecrow And Mrs. King / The Fall Guy / The Streets of San Francisco / Riptide / Kojak / Remington Steel / Moonlighting / Crazy Like A Fox / Murder, She Wrote / Simon & Simon. Připočtěme různé sitkomy, vystřižené z jedné a téže předlohy, např. Step by Step, etc. Zde jednoduše žádné místo pro lesbický námět není.Něco jako nesmělý subtext lze spatřit například ve skvělé britské duchařské sérii Dennise Spoonera Randall & Hopkirk (Deceased), v epizodě Money To Burn, natočené v roce 1970, kde majitelka baru Angela Kendon (Olga Lowe) spolu s tamní zpěvačkou Anne-Marie Benson (Linda Cole) uloupí půl milionu liber, určených k vyřazení. Vztah obou žen není nijak definován, nicméně realita vyplývá nejen z děje, ale rovněž i ze způsobu, jakým spolu Angela s Anne jednají. Obě jsou pochopitelně v závěru epizody zatčeny.

Z víceméně nadčasových zámořských děl se snad jedině inteligentní inspektor Columbo nesměle pokusil na několika místech prorazit bariéru. Šlo o epizody Lovely, But Lethal a Make Me Perfect Murder. Subtext je v obou těchto případech zjevný, avšak vztah ženských hrdinek s dobrou tradicí Universalu zůstává nepojmenován. Za zmínku stojí i epizoda It´s All in the Game, v níž jsou divačky až do samého závěru ponechány v nejistotě. I tady se bohužel nakonec nevyhnou zklamání, neboť jde o matku s dcerou, nicméně P. Falkovi patří za tento pseudosubtextový scénář dík.
Ještě malou poznámku k výše uvedenému: bylo by zajímavé vědět, proč se v Colombovi o jistém herci dalo klidně říct, že měl vztah s mužem a že se s ním rozešel, když v případě ženy to samé udělat nešlo:-/

S fenoménem neexistujících lesbických vztahů se potýká i na hraně č/b rasizmu balancující komediální série M.A.S.H, jinak poněkud naivně-populistické protiválečné dílo, poplatné sponzorům. Narážky na pánské HS jsou během tohoto rozsáhlého seriálu překvapivě, skoro až podezřele časté, a nejde vždy o transvestitu Klingera. Mluví se zde otevřeně o homosexuálovi, o bratříčkování se s domorodými muži a nikdo se nešklebí, nikdo se neposmívá. Naopak; dotyčný postižený je poplácáván, chlácholen a brán jako rovnocenný. Dokonce jeden celý díl seriálu věnovali autoři vojínu G. Westonovi, který je jeden z těch a má se svou sexuální orientací v armádě značné těžkosti. Postava tohoto vojáka je však vylíčena jako veskrze kladná. Tolik k pánské HS. Co se žen týče, většinou zdravotních sester, vypadá situace, nastojte, zcela opačně. V celém seriálu M.A.S.H., a že má okolo 250 epizod, není podle všeho sebemenší vybočení od heterosexu (pomineme-li samojedinou poznámku o partnerství spisovatelky Gertrudy Stein a Alice B. Toklas, pronesenou nota bene mužem). Všechny zdravotní sestry, prošlo jich sérií nespočetně, touží po jediném: nechat se některým z doktorů v přilehlém armádním skladišti jednorázově použít; za burské oříšky, za pár slaných tyčinek, za sklenku vína... 

Za politováníhodný lze označit fakt, že i nadále vznikají televizní série, a to dokonce velmi dobré, v nichž lesby nespatříme. Zářným příkladem budiž rakouský krimiseriál Kommissar Rex (1994-2004). V žádné z těchto jinak sympatických detektivek nelze zavadit o jedinou alternativně orientovanou ženskou postavu.
Naproti tomu, celá 4/2 epizoda Tödliche Verführung (v ČR 2/4 Smrtící svádění) z roku 1995 ventiluje pánskou gay tématiku. Fotí a balí se tu kluci jakoby nic, hledají se atraktivní muži, chodí se na schůzky do hotelu... atd. atd., přičemž nikdo nikoho víceméně neodsuzuje. Nejsilnější slova, co tu padají, znějí přibližně: míval občas pánskou návštěvu, ale jinak byl slušný nájemník.
Velmi podobně je na tom italsko-rakouská 11/4 Impara l'arte - Tödliche Kritik - (v ČR 9/4 Nauč se řemeslu). V tomto příběhu z roku 2009 se vyšetřuje vražda v prostředí prominentních gay umělců. Míněno výlučně mužů, a to včetně příslušné prostituce.
Jistý chabý pokus věnovat se ženám nalezneme v italské Il commissario Rex (Komisař Rex na stopě), v epizodě 17/4 Otto, nove, tre (v ČR: Osm, devět, tři) z roku 2013. Kichi Fujiwara-Jamashita (Jun Ichikawa) má co dočinění s japonskou mafií. Antonella Di Santi (Caterina Silva) žije v Itálii a je bývalá narkomanka. Obě dívky spojuje z dob dětství přátelství na život a na smrt. Kichi financuje přítelkyni drogovou odvykačku, poté jí pravidelně poukazuje velké částky v eurech. Antonella naoplátku chodí pod rouškou cateringu sondovat místa činu, zda jsou přítomni všichni, které má Kichi zlikvidovat. Příběh končí tak, jak skončit musí; obě dívky jsou zatčeny. Eventuální úvahy o jejich milostném vztahu přebíjí skutečnost, že Kichi byla vdaná a že mstí smrt svého muže. Tja... co dodat... děj se odehrává v Římě, pročež se jedna nevyhne myšlenkám na Vatikán a na pálení čarodejnic.
Tolik k italskému pojetí seriálu Rex. Co se týče odlesbení rakouských dílů, je situace nejasná. Ačkoliv... moment, možná je na tom náš jižní soused stejně jako Itálie! Žádné lesby v něm prostě nežijí!V dobách, kdy ženské vztahy začaly opouštět kategorii tabu, se občas v seriálech objevily, byt třeba jen slovně. Např. v sitcomu Suddenly Susan (1996–2000) s Brooke Shields v titulní roli se diváci dozvídají, že dvě lesbičky opravují dům, který jim patří. (Pokrok nejde zastavit; lesby nejen že existují, ale mohou dokonce vlastnit i něco jiného než pryčnu v ženském nápravném zařízení 3. cenové skupiny - pozn. redakce;)
Další možnost využití ženských vztahů, lépe řečeno jejich zneužití, skýtají tzv. kiss epizody, které zhusta slouží jen ke zvýšení sledovanosti. Metoda zatraktivnění průměrných sérií s pomocí ženských alternativních vztahů se samozřejmě používá s oblibou.The Best Legal System in the World – 1970. Existenční problémy, boj s právními předpisy, nepochopení okolí i rodičů, to vše a mnohé další těžkosti zažívá Mrs. Henrietta Carson (Marian Diamond) a její přítelkyně Miss Sheila Smith (Georgina Hale) v sedmé části druhé řady britského seriálu Independent Television The Main Chance.
Girl – 1974. Epizoda z BBC2 série Second City Firsts s první britskou ženskou seriálovou líbací scénou, kterou se podařilo objevit. Jde o vojačku Jackie (Alison Steadman) a dívku jménem Harvey (Myra Frances). Tato část série si ve své době vysloužila nálepku velmi kontroverzní a na obrazovky bývala uváděna s patřičným varováním mediálního supervizora.
The War Widow – 1976. Druhá epizoda první řady seriálu Visions, který natočila nezávislá nekomerční televize KCET z Los Angeles. Upřímně řečeno je třeba mít za zázrak, že se kalifornští tvůrci v půlce sedmdesátých let odvážili pomyslet na něco takového, jako je pořad o vztahu dvou žen. Již v prvním záběru této citlivé, upjaté, konverzační kostýmovky je jasné, že zobrazení tohoto vztahu bude opatrné, navíc platonické, nepřekračující běžná přátelská gesta. Děj příběhu se odehrává za první světové války. Amy (Pamela Bellwood), žena v domácnosti, jejíž manžel slouží jako voják, se seznamuje s fotografkou Jenny (Frances Lee McCain). Přátelství obou žen přechází později v lásku.
Everest Was Also Conquered – 1978. Osmá část první řady britského zpravodajského seriálu s Bodiem a Doylem CI5 The Professionals. Outnutá lesba v tak starém do zahraničí distribuovaném pořadu stojí rozhodně za zmínku. Jde o policistku Ann Berry (Ann Lynn), vydíranou kvůli její odlišné sexuální orientaci. V důsledku toho tato žena přihlíží vraždě korunní svědkyně, aniž by jakkoli zasáhla. Později tuto již bývalou policistku spatříme s její partnerkou Sally (Helen Cotterill) při plánování společné dovolené krátce před tím, než je na zahradě rodinného domu zastřelena.
The Big Trade – 1983. V této třetí části skvěle natočené, dnes již takřka zapomenuté akční krimisérie z produkce NBC/Universal Joe Dancer (1981), lze najít outnutou lesbickou postavu, která není kupodivu zavražděna, ani nekončí za mřížemi. Jedná se o asistentku šéfa filmového studia Carol Banding (Jane Daly).
Death of an Expert Witness – 1983. Šestidílná britská detektivní série P. D. Jamesové, kde ve významné roli vystupují spisovatelka Stella Mawson (Fiona Walker) a její přítelkyně-asistentka Angela Foley (Brenda Blethy). O lesbách se zde přímo nemluví, avšak v souvislosti s dědictvím jsou zdůrazněny námitky vůči vztahu Stelly s Angelou takovým způsobem, že je pravda v podstatě vyslovena. Stella se později stává obětí vraha, což asi málokterou divačku překvapí...
Die Schrecken der Nacht – 1983. Stosedmá část německého krimiseriálu Derrick zviditelňuje lesby dokonce dvakrát. Hned v úvodu se zde objevují přítelkyně Inge Holz (Ilona Grübel) a Erna Wilhelm (Simone Rethel), o nichž se hovoří celou čtvrthodinu. Erna je sice po zhruba šesti minutách děje zavražděna, ale ani tak nelze označit tyto dvě postavy za okrajové. Aby leseb nebylo málo, spatříme v této detektivce ještě bezejmennou sympatickou automobilistku, shánějící v ulicích nočního Mnichova dámskou společnost. V tomto případě bohužel narazila jen na policejní volavku :-)
V epizodě č. 210 s názvem Die Festmenüs des Herrn Borgelt z roku 1992 pomstí šéfka protidrogové komunity Anneliese (Irene Clarin) smrt milované přítelkyně Susanne (Svenja Pages) třemi vraždami.
Kalt wie Diamant – 1983. Výsadní postavení mezi seriály má bezesporu německé krimi z oddělení vražd Der Alte. Minimálně v těchto dalších epizodách se vyskytují postavy s lesbickou orientací: Tödliche Wege (1993), Litfins Tod (1994), Nur der Tod zählt (1995), Nachtmorde (1996), Tödliches Dreieck (1998), Die Rache ist mein (2003), Tod im Morgengrauen (2004) a Himmel und Hölle (2005).
Zmiňme i epizodu Mord auf Zimmer 49 (1986), v níž se jistý seriózní host s opovržením dívá na dvě ženy sdílející společný hotelový pokoj.
From San Francisco with Love – 1986. Vztah dvou žen, avšak nikoli bez obvyklých filmařských zločineckých klišé a současně s velmi opatrně zobrazeným kontaktem bez např. líbacích scén, lze najít v této části amerického detektivního seriálu Hunter. Příběh pojednává o vražedném páru sanfranciské policejní seržantky Valerie Foster (Laura Johnson) a dobře situované Casey Hendricks (Philece Sampler) z L.A.
Isn't It Romantic? – 1986. Epizoda 2/5 amerického sitkomu Golden Girls, v níž se lesba Jean (Lois Nettleton) zamiluje do Rose (Rose Nylund). O vztazích mezi ženami se zde hovoří na tehdejší dobu nezvykle otevřeně a nikoli kriticky. Bohužel je dost pravděpodobné, že v případě středoškolaček, by v polovině osmdesátých let byla situace naprosto opačná.
Baby Talk – 1987. V první části druhé řady kanadského seriálu Street Legal se objevil lehce excentrický, ale už poměrně pozitivní obraz ženského páru Julie MacDonald (Christianne Hirt) a Chris Robinson (Gina Wilkinson), které prostřednictvím soudu bojují o dítě přenechané za úplatu k adopci.
Einzelhaft – 1988. Reálně zobrazený ženský vztah najdeme i v této části německé krimisérie Tatort, a to mezi Ilonou Vogtlaender (Brigitte Karner) a Petrou Carstens (Maria Hartmann). Mnohem později se alternativní vztahy mihly v epizodě pod názvem Mörderspiele (2004).
Familienbande  48. epizoda kolínského Místa činu, odvysílaná poprvé v roce 2010. V úvodu příběhu umírá násilnou smrtí osmiletý Mark. Z jeho vraždy je neoprávněně podezíraná milenka jeho matky Nadji Bürger (Katharina Lorenz), neprovdaná Iris Findeisen (Anna Schudt). Příběh, zapadající do klasického klišé vdaná, rozkolísaná hetera plus manželství ničící lesba, pokračuje resp. končí další tragedií; z lidského pohledu, ale především z pohledu leseb.
Ein neues Leben – Recidivistka Isabella (Nina Proll) a přecitlivělá hetera Sandra (Mina Tander) kopírují čísla kreditek, plánují nový společný život. V tomto příběhu z r. 2012 oprášila mnichovská kriminálka přestárlé filmové klišé z let 1970-80. Sympatičtí kriminalisté Leitmayr (Udo Wachtveitl) a Batic (Miroslav Nemec), kteří se v epizodě z r. 2008  Liebeswirren intenzívně kamarádili s gayi, musí zlikvidovat nebezpečný ženský pár. (Který se nakonec zlikviduje sám.) Epizoda k dobrému imidži leseb nijak zvlášť nepřispěla :-/
Goede tijden, slechte tijden – 1990. Ronja (Alexandra Alphenaar) a Isabella (Victoria Koblenko) v roce 2012 v holandské paralele k něm. soapu GZSZ.
He's a Crowd – 1990. Podle všeho první lesbická kiss epizoda v americké špičkové sérii. Jedná se o dvanáctou část páté řady právnického seriálu L.A. Law, kde Cara Jean Lamb (Amanda Donohoe) dvakrát políbí Abbie Perkins (Michelle Greene). Seriálový kiss prý vyvolal po svém prvním uvedení značnou diváckou reakci, i přesto, že obě ženy bezprostředně po polibku svorně prohlásily, že milují muže a že šlo za a) o zvědavost, za b) o důsledek silného měsíčního svitu :-/
Eden – 1993. Šestidílná US-DVD série konzumějšího druhu, natočená v exotickém prostředí mexického přístavu Manzanillo, v níž fitness trenérka Randi Banks (Darcy DeMoss) potkává bohatou majitelku dobře prosperující kosmetické firmy Celine (Elisa Gabrielli). Na erot. kategorii, do níž bývá Eden zařazován, mají obě představitelky netypický imidž a kladně lze zhodnotit i jejich citlivě režírovaný (Kristine Peterson) vztah, zabírající v metráži přes 20 min.
Brookside – 1994. Všeobecně se uvádí, že tato mýdlová opera, natáčená pro Channel 4 mezi lety 1982-2003, obsahuje první britskou soapovou líbací scénu vůbec. Ve skutečnosti zaujímají Beth Jordache (Anna Friel) s Margaretou Clemence (Nicola Stephenson) přinejlepším druhé místo.
Eastenders – 1994. Mnoha cenami ověnčená soap opera britské BBC, vysílaná od roku 1985. Odehrává se ve fiktivní londýnské čtvrti a mezi lety 1994-6 v ní bylo možné shlédnout romantický vztah mezi Binnie Roberts (Sophie Langham) a Dellou Alexander (Michelle Joseph).
Emergency Room - dramatický US seriál z lékařského prostředí (1994 – 2009).
Xena: Warrior Princess – 1995. Tento fantasy seriál má na těchto stránkách vlastní sekce, proto pouze pár slov: Xena přinesla nejen nadšení a v podstatě nebývale ženské dílo, bohužel mnohým také dlohodobé zklamání ze skutečnosti, že v celých dlouhých pěti řadách série existoval pouze systematicky popíraný subtext, aniž by se vztah Xeny s Gabrielou očividněji prohluboval. Nemluvě o faktu, že otevřeně, víceméně pouze slovně prezentovaná ženská láska v poslední - šesté - řadě XWP byla zaplacena smrtí hlavní hrdinky.
Rejoined – 1995. Jadzia Dax (Terry Farrell) a Lenara Kahn (Susanna Thompson) zde řeší svůj milostný vztah. Jde o čtvrtou řadu seriálu Star Trek: Deep Space Nine.
Aphrodisia – 1995. Francouzská erotická série, složená ze dvou řad půlhodinových epizod, natočených v kalifornském Los Angeles. Nenáročné příběhy, v nichž se bohužel často mixují pojmy L a Bi. Nicméně i přesto zde dostal ženský soft-kontakt značný prostor, aniž by celek působil přespříliš lacině.
Marienhof – od roku 1996 dlouholetá vlajková loď sapfických vztahů, v současnosti již bohužel nevysílaná soap oper německé veřejnoprávní televize.
Geliebte Freundin – 1996. V padesáté části německého komerčního SAT-1-soapu Für alle Fälle Stefanie se snaží Sylvia (Beatrice Bergner) zjistit diagnózu své nemocné družky Anetty (Gundula Köster). Což není vůbec snadné, neboť je úředně úplně cizí člověk. Nutno připomenout, že institut registrovaného partnerství tehdy ještě neexistoval. Zdánlivě průměrná, ale obsahově dost významná epizoda.
Dr. Wonderful – 1996. Ani tak sympatická dvojice lesbických žen, jakými jsou Debbie Buchman (Robin Bartlett) & Dr. Joan Golfinos (Suzie Plakson) nezbavila komediální seriál Mad About You sitkomové tuctovosti.
Hinter Gittern-Der Frauenknast – 1997. Svého času velmi populární německá mýdlovka o ženách nejen za mřížemi. Vysílala komerční stanice RTL až do roku 2007.
Buffy the Vampire Slayer – americký seriál z roku 1997.
Verbotene Liebe – mýdlová opera, později telenovela německé veřejnoprávní televize Das Erste, v níž se objevují lesbické příběhy zhruba od roku 1998.
Ein Kuss für Lolle – 1998. Desátá část seriálu pro mládež Die Schule am See vypráví o docela obyčejné středoškolačce Charlotte "Lolle" Crispin (Dorina Maltschewa), která se nečekaně zamiluje do Carly (Türkiz Talay), sestřenice svého kamaráda a je nucena se s tímto faktem vyrovnat. Pozor, nemluvíme tu o pouhé levné kiss epizodě k přitažení diváctva, jak by název mohl napovídat. Naopak, na tak krátkou televizní sérii pro mládež (2 řady) jde o dobře zpracovaný, byť nekomplikovaný příběh.
V třiadvacáté části jménem Überraschung! (1999) lesbickou orientaci Lolle horko těžko přijímá i její autoritativní matka (Simone von Zglinicki), stavební podnikatelka, která se jí zprvu dokonce pokouší vnutit partnera (Oliver Broumis), jehož sama obstarala.
Der Zeuge – 1998. Dost prostoru dostaly dámské vztahy i v této epizodě z německé krimisérie Siska. Angelu Rössler hraje Elisabeth Lanz, Gabrielu Riemann Sona MacDonald.
Open Heart – 1998. Nikita (Peta Wilson) & Jenna Vogler (Gina Torres). Touto vězeňskou romancí překvapila kanadská agentka La Femme Nikita v deváté epizodě druhé řady, přestože bylo odpočátku jasné, že špatně skončí.
The Following Options – 1998. V této části seriálu Beverly Hills 90210 (S09E09) přichází Samantha Sanders (Christina/-e Belford) o práci poté, co bulvární noviny zvěřejní zprávu o její lesbické (gay) orientaci.
Buried Pleasures – 1999. Druhá část třetí řady sitcomu Ally McBeal se dotýká problému sympatií Ally (Calista Flockhart) k její kolegyni Ling (Lucy Liu).
Once and Again – co do vztahů zdařilá americká série z let 1999-2002.
Dark Angel – 2000. Sci-fi seriál režiséra Jamese Camerona, v hlavní roli Jessica Alba.
Undressed – 2000. Přímočarý, propracovaný, ale jinak nenáročný americký projekt přináší v epizodách 301-4 dívčí trojúhelník: Beth (Teresa Sherrer-Donovan) × Helen (Amy Stewart) × Zia (Jessica Kipper).
Lindenstraße – 2001. V příbězích německé série vysílané o nedělních podvečerech, se namísto první partnerky Francizky Brenner (Inez Lutz) objevila po boku Tanji Schildknecht (Sybille Waury) Susanne Richter (Susanne Evers). Tu později na krátký čas nahradila z vězení propuštěná Steffi Kunz (Isabell Brenner). Lesby se v tomto seriálu objevily již mnohem dřív, a to v roce 1995.
The One with Rachel's Big Kiss – 2001. Líbací epizoda 7/20 z věčně rozesmáté série Friends, údajně nejsledovanějšího sitcomu, co byl kdy natočen :-/
Six Feet Under – seriál komerční televize HBO z let 2001-5.
Pretty Woman – 2002. Svižná německá nemocniční mýdlovka St. Angela přinesla ve své 113. části atraktivní pacientku Maike Mertens (Loretta Stern), zahleděnou do zdravotní sestry Rosie Lüttke (Dorina Maltschewa). Dvojici doplnila žárlivá Bettina (Tina Landgraf), partnerka Maike.
Au pair – 2002. Epizoda 11/6 německé kriminální SAT 1 série Wolffs Revier přinesla poměr mezi vdanou Marií Bernhard (Emanuela von Frankenberg) a dvaadvacetiletou asociální Francouzkou Simone Chereau (Cheyenne Rushing).
První zmínka o lesbách se ve Wolffově revíru vyskytuje mnohem dřív, a to už v jeho úplně první epizodě s názvem Mord hat Vorrang z roku 1990. Zde je zavražděna temperamentní Anouk Raue (Heicke Beeck), která se dle výpovědi svědků vyspala snad se všemi návštěvníky jejího oblíbeného lokálu, a dokonce i s místní hostinskou.
V epizodě 8/11 Bis dass der Tod... zavraždí malířka Ines Rohde (Sabine Vitua) návštěvnici lesba baru Kiki (Gundi Eberhard) jenom proto, že se jí podobá. Spolu s manželem pak shrábne svou vlastní životní pojistku.
V epizodě 12/9 Tod in Uniform z roku 2004 je zavražděna policistka Anja Schöne. Z tohoto činu je mezi jinými podezřelá i její kolegyně Vera (Michaela Hinnenthal), která s ní před nedávnem měla po večírku sex.
Offensive Action – 2002. Epizoda 6/08 americké série z prostředí vojenského práva J.A.G., v níž vystupuje důstojnice letectva Beth O'Neill (Mary Page Keller), maskující svou homosexualitu koketováním s podřízenými vojáky.
Voice, Leaper, The Marvellon – žensky orientované části kanadského erotického seriálu Bliss (2002-4).
Handful of Dust – 2002. Epizoda britského sitcomu o rodině Harperových My Family vypráví o potížích se sexuální orientací dcery Janey (Daniela Denby-Ashe). Ta si z univerzity přivede domů namísto kluka přítelkyni Kate (Catherine Bailey).
How to Succeed in Business Without Really Trying to Be a Lesbian – 12. část třetí řady příjemného sitcomu Hallo Holly (2002-5) je věnovaná dvěma zrušeným svatbám a především lesbičkám. – Bezprostřední Holly Tyler sqěle ztvárnila Amanda Bynes, Leah, její šéfku, Christine Dunford, Val Tyler Jennie Garth, v roli zklamané lesby Michelle se tu objevila Jenny McCarthy.
Berlin, Berlin – 2002-5. Alternativní vztahy se v nevelké míře skloňovaly i v této německé komerční sérii o dívce jménem Lolle Holzmann (Felicitas Woll). Dá se předpokládat, že tento autorský manévr posloužil k navýšení sledovanosti.
Nip/Tuck – 2003. Americký seriál z prostředí plastické chirurgie v Miami.
Blutroter Mond – 2004. V této epizodě ze šesté řady detektivního seriálu Doppelter Einsatz prožije komisařka Sabrina Nikolaidou (Despina Pajanou) milostnou romanci se svědkyní vraždy Paulou Wagner (Catherine H. Flemming).
Plus belle la vie – 2004. V této mýdlové opeře vysílané stanicí France 3 se v roce 2008 objevil ženský pár Céline (Rebecca Hampton) s Virginií (Virginie Mirbeau). Druhou uvedenou postavu vystřídala o dva roky později Myriam (Margot Faure).
The L Word – 2004-9. Série zámořské Pay-TV Showtime, věnovaná především lesbičkám, které jsou zde prezentovány typicky americkým způsobem.
Coupling – 2004. V tomto britském sitcomu můžeme mimo tuto divokou líbací scénu vidět tu a tam i další subtext.
The Accomplice – 2004. Epizoda 2/10 amerického soapu The O.C., kde se spolu sbližují dvě odlišně společensky postavené kamarádky.
Hospital central – 2004. Španělský seriál s Macou (Patricia Vico) a Esther (Fátima Baeza), kterou později nahradila Vero (Carolina Cerezuela). Děj se odehrává ve fiktivní madridské nemocnici.
Alte Liebe-Neue Liebe – 2005. Sedmnáctá epizoda ze šestadvacetidílné německé mýdlovky Plötzlich erwachsen! aka Powder Park líčí vztah mezi přítelkyněmi Lissy (Tanja Fornaro) a Corinnou (Nicole Marischka).
Best Friends – 2005. Epizoda 02/20 detektivního seriálu Cold Case přináší příběh dvou dívek z Delaware z časů prohibice. Jde o Rose Collins (Samantha Streets) a Georgie (Lakeiya Payne, Marla Gibbs), jejichž začínající vztah ukončila v roce 1932 vražda jedné z nich.
Alles außer Sex – 2005. Seriál televize Pro 7 prezentuje poněkud komerčnějším způsobem rychle vzniklý, přímočarý vztah pilotky Nic (Eva Meier) s fotografkou Frenzy (Miranda Leonhardt).
Grey's Anatomy - lesbická svatba Callie (Sara Ramirez) a Arizony (Jessica Capshaw) v americkém seriálu, vysílaném od r. 2005.
Sugar Rush – 2005. Britský seriál vytvořený podle knižní předlohy Julie Burchill.
El pasado es mañana – 2005. Marga (Elia Galera) a Aurora (Sonia Almarcha) ve stotřicetidílné španělské sérii.
Los hombres de Paco – 2005. Pepa (Laura Sánchez) a Silvia (Marian Aquilera) v pět let vysílaném španělském policejním seriálu.
Mord im Kloster – 2005. Epizoda 12/4 z německého seriálu Der Bulle von Tölz, česky: Polda z Tölzu. (v tuzemsku uváděn pod nesmyslným názvem Big Ben) Vrchní komisař Benno Berghammer (Ottfried Fischer) objasňuje vraždy v klášteře, kde za podezřelých okolností umírají jeptišky Maria Apollinaris a Maria Fidelis (Annalena Duken), řádové sestry, které spolu měly milostný vztah.
Při vyšetřování náhle vzplane romantický cit mezi jindy co do lásky inertním Berghammerem a pastorální referentkou Mittendorfer, což velmi dobře překrývá problém s lesbickými jeptiškami. Poté, co Mittendorfer odjíždí do Bolívie, komunikuje s ní komisař skrz rozsvícenou hvězdu na nočním nebi. Všichni diváci mohou být šťastni, obě lesby jsou mrtvé a zdravá láska mezi mužem a ženou opět vítězí...      (– jn –)
Come Out, Come Out Wherever You Are – 2006. Kiss mezi Spencer Carlin (Gabrielle Christian) a Ashley Davies (Mandy Musgrave) v sedmé části druhé řady amerického televizního seriálu South of Nowhere, zaměřeného především na problémy mládeže. Děj série se odehrává v L.A. a připomíná v hrubých rysech lezmovie Truth about Jane. Příběh dívčí dvojice Speshley se dá označit za první  p o c t i v ý  TV seriál o lesbách z US produkce. 
Der unsichtbare Beweis – 2006. První epizoda čtvrté řady německého seriálu z katolického prostředí Pfarrer Braun, v níž neznámý pachatel zavraždí půvabnou průvodkyni turistů Rosu Grevenich (Friederike Kempter). Mezi podezřelými se ocitá i Annabelle Kramer (Julia Schmidt), která Rose posílala milostné dopisy.
Dlouhá noc – 2006. Jedenadvacátý díl českého seriálu Letiště s Lenkou (Anna Geislerová) a Taťánou (Alice Bendová).
Gute Zeiten, schlechte Zeiten – 2007. Seriál německé komerční televize RTL s populární dvojicí Paulou a Franzi.
Exes & Ohs – 2007. Kanadsko-americká kabelová série o dvou řadách, koncipovaná podle krátkometážního filmu The Ten Rules: A Lesbian Survival Guides s Michelle Paradise v hlavní roli.
Kick – 2007. Láska dvou amatérských šermířek Jackie Schneider (Romi Trower) a Layly Salim (Nicole Chamoun) v australském soapu z dílny SBS TV. Druhá rozpracovaná řada seriálu nebyla nakonec natočena.
Chica busca chica – 2007. Pohledná španělská netová verze L Wordu, natočená povětšinou v interierech.
Apples – 2007. Sedm epizod, věnovaných skupině alternativně zaměřených španělských studentek.
Skins – 2007. Emily (Kathryn Prescott), Naomi (Lily Loveless) a jejich složitá cesta ke coming outu v britském televizním seriálu, mapujícím skupinu teenagerů ve městě Bristol.
Satisfaction – 2007. Heather (Peta Sergeant) & Ally (Jesse Spence) z australské TV série.
Ulice – 2007. Český televizní seriál, v němž proběhl dlouhý, postupný, asi měsíc trvajíci coming out psycholožky Karolíny Fenclové (Renata Prokopová), sympatické, vlastními rodiči zavržené dívky, která ráda plavala a o níž se v sérii opakovaně tvrdilo, že bude asi na holky. Karolína z Ulice zmizela koncem června 2007, kdy odjela na jistou ekologickou farmu, z níž se už nikdy nevrátila.

  V epizodě 3611, odvysílané na Nově 11.2.2019, se Jana (Sára Affašová) vrací z USA. Když se jí naskytne výhodná příležitost k sehnání bytu, nahlásí sebe a svou kamarádku Rozinu (Anna Kadeřávková) jako lesbický pár. Domácí totiž nechce pronajmout byt dvěma singlům. Rozina má s celou věcí problém. Janě se v epizodě 3612 pomstí tak, že ji před lidmi začne líbat.
Lesby, které lesbami vlastně nejsou... Co s nimi dál..? Máme před sebou začátek stabilního vztahu, nebo jen pokus o zvýšení sledovanosti?

Tyto a jim podobné naivní dotazy patří minulosti. Po několikatýdenním monitoringu lze s politováním konstatovat, že seriálový nástup Jany s Rozinou proběhl podle předvídatelného plánu. V rozporu s reklamními novinovými články, avizujícími lesbický pár, byly obě dámy představeny coby součást většinového davu, a staly se tak, lhostejno zda Čech či Američan, použitelné pro libovolnou pánskou seriálovou postavu. Naděje tedy umřela poslední, avšak jedno pozitivum vůči časům Karolíny Fenclové, která byla asi na holky, se přece jen nalézt dá. V Ulici opakovaně zaznělo slovo, jehož se místní tvůrci bojí víc než čert kříže; slovo lesba. Pokud menšinové divačky počkají dostatečně dlouho, takových deset patnáct let, možná v seriálu zaznamenají další posun; nějaká lesba se tu skutečně objeví. Nebo aspoň její fotka.                   - za Realm zpracovala Jana-neruda -
מתי נתנשק Suzi a Dorit v seriálu Matáj nitnašek, produkovaném od roku 2007 izraelskou televizní stanicí Aruc 10.
3Way – 2008. Jill Bennett jako Andrea ve dvanáctidílné komediální webové sérii.
B.J. Fletcher: Private Eye – 2008. Soukromá vyšetřovatelka Beatrix Jane (B.J.) Fletcher a její asistentka v akci. Kanadská webová série a zřejmě i protiklad ke klasice Murder, She Wrote s J.B. Fletcher.
Anyone But Me – internetová série, prezentovaná od roku 2008. V centru pozornosti těchto krátkých epizod stojí velmi mladá lesba Vivian McMillan (Rachael Hip-Flores) se svou přítelkyní Aster Gaston (Nicole Pacent).
Legend of the Seeker – 2008. Nepříliš šťastná alternativa XWP z dílny Sama Raimiho, která skončila už po dvou letech. Nespasily ji ani levné ženské scény, připomínající druhořadé eromovie, ani hudební doprovod Josepha LoDucy.
Life – 2008. V deváté epizodě prvé řady kanadské sci-fi série Stargate Universe, navazující na celovečerní film Stargate (1994), můžeme spatřit lesbičku Camile Wray (Ming-Na) s její přítelkyní Sharon (Reiko Aylesworth).
Rizzoli & Isles – 2008. Subtextový krimiseriál Warner Horizont Television z oddělení vražd, v němž vystupuje bostonská policistka Jane Rizzoli a její blízká přítelkyně soudní lékařka Maura Isles.
All My Children – 2008. Breese, alias Bianca (Eden Riegel) a Reese (Tamara Braun), ženský pár, vyskytující se v soapu televize ABC. Seriál samotný běží už od r. 1970.
Jiná láska – 2008. Třetí epizoda z dvanáctidílné první řady seriálu televize Nova Soukromé pasti. Vdaná učitelka Eva (Zuzana Stivínová) se zamiluje do své mladší kolegyně Daniely (Zuzana Norisová).
Schloss Einstein – 2008. V desáté řadě totoho německého seriálu pro mládež spolu uvidíme zamilovanou dvojici spolužaček Marii Luisu Krüger (Esther Kraft) a Karlu Bussmann  (Ronja Peters).
Drawn together – 2008. Foxxy a princezna Clara v americkém animovaném seriálu televize Comedy Central. Seriál běží od roku 2004.
Doppelleben – 2009. Osmá část čtvrté řady německé krimisérie Notruf Hafenkante, v níž je spolumajitelka rejdařství Claudia Gronau (Andrea Bürgin) vydírána kvůli milostnému poměru s mladou malířkou Julií (Anna Luise Kiss/Kish).
Závěrečné epizody sedmé řady 21-25, resp. 173-177 (2013), řeší vztah mezi policistkou Melanie Hansen (Sanna Englund) a lékařkou Helen Anneza (Dennenesch Zoudé). Pozornost zasluhuje zejména 7/24 s názvem Höhenflüge.
The Good Wife – 2009. Soukromá vyšetřovatelka Kalinda Sharma (Archie Panjabi) a zvláštní agentka FBI Lana Delaney (Jill Flint) v americké dramatické CBS sérii, částečně inspirované skandálem okolo politika Eliota Spitzera.
Gimme Some Truth – 2009. Outnutá lesba Janis Hawk (Christine Woods) a její polibek s Mayou (Navi Rawat) v seriálu americké televize ABC FlashForward.
We Have To Stop Now – 2009. Prominentní lesby Cathy DeBuono a Jill Bennett jako terapeutky Dyna Cella & Kit Janson v komediální web-sérii.
Odsúdené – 2009. Seriál vyráběný v koprodukci slovenské televize JOJ s českou TV Barrandov.
Glee – 2009. Komediální muzikálový seriál 20th Century Fox Television s dívčím párem Santana (Naya Rivera) a Brittany (Heather Morris).
Venice: The Series – 2009. Lara (Nadia Bjorlin) a Ani (Jessica Leccia) v americké webové sérii, prezentované na YT.
חשופים  –  V druhé řadě izraelského seriálu Chasufim, natočené v roce 2009, se moderátorka televizních zpráv Šira (Naama Šendar) zamiluje do sedmnáctileté kostýmérky Teri (Tal Narubaj).
Coronation Street – 2010. Sophie Webster (Brooke Vincent) a Sian Powers (Sacha Parkinson) - první lesbické postavy v britské televizní sérii vysílané od roku 1960. Po nevydařené svatbě nahradila v roce 2013 druhou uvedenou postavu Maddie Heath (Amy Kelly).
Walzing Mathilde – 2010. Desátá část německého komediálního krimiseriálu Mord mit Aussicht, v níž se policistka Bärbel Schmied (Meike Droste) zamiluje do světlovlasé truhlářky Mathilde (Alwara Höfels).
Hand aufs Herz – 2010. Mýdlová opera německé komerční stanice Sat 1.
Cœur Océan – 2010. Manon (Jeanne Favre) a Daphnée (Caroline Guerin) ve 4. řadě seriálu francouzské televize.
Lip Service – 2010. Britský seriál mapující skupinu lesbiček, žijících ve skotském městě Glasgow.
The Real L Word – 2010. Americká komerční reality série, vysílaná kanálem Showtime, zaměřená na každodenní život skupiny lesbických žen z Los Angeles.
Las Aparicio – 2010. Mariana a Julia v mexické mýdlové opeře.
Clark Raving Mad – 2010. Jessica Lowndes a Rumer Willis v epizodě 2/16 amerického seriálu 90210.
Out With Dad – 2010. Kanadský webový seriál, produkovaný coby podpora HS-mládeži, s premiérovou prezentací na Youtube. Rosa (Kate Conway) a její kamarádka Vanessa (Lindsey Middleton) přistupují rozdílně k pojmu zvanému coming out. Zatímco se první z nich k lesbické orientaci veřejně přihlásí, druhá ji kvůli své matce potlačuje.
Novinky – 2010. Lesbický pár Lucia Rocková (Helena Krajčiová) a Denisa Bláhová (Andrea Karnasová) v 1. epizodě páté řady slovenského seriálu Panelák. V závěru desáté části té samé řady nabídla Denisa své přítelkyni valentinský prsten. Jedná se o epizodu s názvem Raňajky.
Tierra de Lobos – 2010. Produkce španělských televizí Multipark Ficción a Boomerang TV, ukončená v lednu 2014. Fiktivní dobrodružně-romantická kostýmovka, natočená stylem klasických westernů, v níž se mimojiné objevila i dívčí dvojice Isabela Lobo (Adriana Torrebejano) a Cristina (Berta Hernández).
Lua Vermelha – 2011. Luísa (Inês Aires Pereira) a Margarida (Rita Jardim) v portugalské telenovele, vysílané stanicí SIC.
El elegido – 2011. Greta (Mónica Antonópulos) a Paloma (Leonora Balcarce) v argentinské TV sérii.
Anna und die Liebe – 2011. Německá telenovela komerční televize Sat 1 z prostření módních návrhářů, v níž se na krátkou dobu objevil vztah mezi sympatickou barmankou Lily Rüssmann (Jil Funke) a imigrantkou Jasmin Al Sharif (Lilly Hollunder). Hlavní roli Anny ztvárnila známá zpěvačka Jeanette Biedermann. Seriál byl v lednu 2012 převeden na sesterskou stanici sixx.
Early 21st Century Romanticism – 2011. Část 2/15 seriálu Community.
Unter uns – jedna z nejstarších německých mýdlových oper, produkovaná komerční televizí RTL, přinesla vztah dvou ženských hrdinek až v roce 2011.
Les Mystères de l'amour – 2011. Chloé (Marion Huguenin) a Emilie (Claire-Lise Lecerf) v soap oper francouzské televize TMC.
Társas Játék – 2011. Judit (Mónika Balsai) a Dorka (Ildikó Tornyi) v maďarské televizní sérii.
The Daughters of Club Bilitis – 2011. Jihokorejská verze L Wordu, vysílaná televizí KBS2, velmi opatrná co do zobrazení milostných projevů. Název série má sice reflektovat americkou Daughters of Bilitis, první organizaci bojující oficiálně za práva lesbiček, ovšem víc než to připomíná svou nesmělostí světoznámé francouzské movie Bilitis ze sedmdesátých let.
Enamorada de Martina – 2011. Epizoda z kolumbijské telenovely Decisiones Extremas, produkované kabelovkami Telemundo a RTI Producciones. Naivní láska dvou studentek, nečekajících od okolí cokoliv zlého, se setká s tvrdými sankcemi rodičů a absolutním nepochopením ze strany školy i spolužáků. Závěr příběhu vyznívá kupodivu ve prospěch leseb. - Hrají: Lupita (Adelaida López), Martina (Juliana Gómez).
Aurum – 2011. Epizoda 10/11 z příjemné, co do vztahů poněkud konzervativní krimisérie SOKO Kitzbühel, natočené v rakouských Tyrolích. Milostný poměr mezi neúspěšnou hoteliérkou Majou Nordegg (Julia Richter) a pilotkou vrtulníku Silvií Brandtner (Claudia Mehnert) prolíná celým tímto příběhem. Bohužel v podstatě pouze slovní formou.
True Love – 2012. Pětidílná seriálová řada z dílny BBC One, jejíž třetí část řeší problém vztahu středoškolské kantorky Holly (Billie Piper) se žačkou Karen (Kaya Scodelario). Tento fakt vyvolá u studentů natolik negativní reakci, že se obě mladé ženy rozhodnou školu opustit.
Easy Abby – 2012. Komerční netová série fy Juicy Planet Pictures. V titulní roli svůdkyně Lisa Cordileone.
Underemployed – 2012. Typicky komerční produkt televize MTV s lesbickou návnadou jménem Sophia Swanson (Michelle Ang).
Shortland Street – 2012. Novozélandská mýdlovka z prostředí nemocnice Auckland City, v němž od roku 2008 vystupoval ženský pár Nicole (Sally Martin) a Maia (Anna Jullienne). Druhou uvedenou seriálovou postavu nahradila o čtyři roky později Lana (Brooke Williams).
Girl Play – 2012. Webová série o lesbičkách žijících v jižanském městě New Orleans, prezentovaná pod hlavičkou TheFabFemme.com.
Doc McStuffins – 2012. Americko-irský animovaný seriál o lékařce hraček, produkovaný společností Brown Bag Films. V jeho čtvrté řadě z roku 2016 se objevuje LGBT rodina, složená ze dvou maminek se dvěma dětmi.
Malaika – 2013. Soap holandské komerční RTL 5 o domově s péčí o seniory, v němž se odehrává romance mezi pečovatelkami Esrou Yildis (Gamze Tazim) a Laurou Smit (Melissa Drost). Druhá řada tohoto seriálu nebyla z finančních důvodů dotočena.
Los Vecinos En Guerra – 2013. Augustina Joglar (Sabrina Fogolini) a Valeria Acosta (Natalie Pérez) v romantické komediální telenovele, realizované argentinskou společností Underground Producciones v rozmezí let 2013-4.
Las Trampas Del Deseo – 2013. Patricia (Bianca Calderón) a Lucia (Alexandra De La Mora) v mexické telenovele, produkované společnostmi Argos Comunicación a CadenaTres.
Orange Is the New Black – 2013. Piper (Taylor Schilling) a Alex (Laura Prepon) v americkém dramedy seriálu, šířeném ve streamové podobě přes Netflix. S vysíláním se počítá min. do roku 2019.
Chromozom – 2013. Tereza Brodská jako laborantka Katka v šesté části volného seriálu ČT1 Nevinné lži.
Rookie Blue – 2013. Gail (Charlotte Sullivan) & Holly (Aliyah O'Brien) v policejním seriálu vysílaném od roku 2010 souběžně v Kanadě a USA. Seriál produkuje společnost E1 Entertainment und Thump, Inc.
Стекло – 2013. První ruský webový seriál o lesbách zobrazuje život šestice dívek z Moskvy. Název dvoudílného projektu pochází od stejnojmenné kavárny, hrající v sérii podstatnou roli. Autoři Skla nebyli závislí na komerčním zisku, díky čemuž mohli skutečně tvořit a navíc, zaměřit své autenticky natočené dílo pouze na lesby. Srovnávání se zámořským L Wordem, určeným převážně většinovému publiku, díky tomu poněkud kulhá. Seriál Sklo lze nalézt na YT nebo přímo na http://steklo-serial.ru
Famille d'accueil – 2013. Juliette (Samantha Rénier) a Céline (Emma Colberti) v seiálu televize France Ô.
Starting From… Now! – 2014. Steph (Sarah de Possesse) v šestidílné australské webové sérii, natočené společností Common Language Films.
Sres. Papis – 2014. Carla (Gloria Carrá) a Andrea (Magela Zanotta) v komediální argentinské telenovele z dílny společnosti Telefe Contenidos.
Seonamyeogo Tamjungdan – 2014. Dramatický seriál jTBC, anglicky nazvaný Seonam Girls High School Investigators, v němž se 25.2.2015 objevil první lesbický kiss v celé historii jihokorejské TV. Jedná se o Han Soo-yeon (Kim So-hye) a Park Eun-bin (Kang Seung-ah).
Až po uši – 2014. Zuzana (Jitka Čvančarová) a Linda (Jana Kolesárová) v českém seriálu z produkce komerční televize HBO.
Jane the Virgin – 2014. Dr. Alver (Yara Martinez) a Rose (Bridget Regan) v americkém dramedy seriálu, inspirovaném venezuelskou telenovelou Juana la virgen od Perly Farías. Produkčními firmami jsou CBS a Warner Bros. V roce 2016 byla série prodloužena o třetí řadu.
The 100 – 2014. Dvojice Clexa: Clarke (Eliza Taylor) a Lexa (Alycia Debnam-Carey) v americké sci-fi z dílny televize The CW. Tato série trpí něčím, co je u tvůrců, zéjména zámořských, od nepaměti velmi oblíbené. Jde o Dead Lesbian Syndrome :-(
Rote Rosen – 2015. Eliane da Silva (Samantha Viana) a Isabelle Münzberg (Charlotte Bohning) v telenovele veřejnoprávní televize Das Erste, vysílané od roku 2006. 
Margret Merz (Solveig August) a Agnes Fuchs (Katja Preuß) v témže pořadu na jaře roku 2019.
Banana – 2015. Britský seriál s dvojicí Violet (Georgia Henshaw) & Sian (Hannah John-Kamen), které se spolu seznamují ve třetí epizodě první řady.
Supergirl – 2015. Alex Danvers (Chyler Leigh) a Maggie Sawyer (Floriana Lima) v americkém sci-fi seriálu, produkovaném CBS.
The Royals – 2015. Americký dramatický seriál s dvojicí princeznou Eleanor (Alexandra Park) a Mandy (Sarah Dumont) pojednává o fiktivní britské královské rodině.
Felizes Para Sempre? – 2015. Denise (Paolla Oliveira) a Marília (Maria Fernanda Cândido) v brazilské minisérii, vysílané televizní sítí Rede Globo.
トランジットガールズ – 2015. Osmidílný japonský seriál Transit Girls přináší lásku mezi osmnáctiletou středoškolskou studentkou Sayuri Hayamou (Sairi Itō) a její o tři roky starší nevlastní sestrou, budoucí fotografkou Yui Shidou (Yui Sakuma).
Milde Gaben – 2016. Epizoda 188 z německé série Um Himmels Willen, v níž se Nadja Freidank (Elena Kuhlmann) zamiluje do novicky Claudie (Mareike Lindenmeyer).
The Broken Man – 2016. Epizoda 6x07 z amerického seriálu Game of Thrones, v níž vystupuje Yara Greyjoy (Gemma Whelan) a spoře oděná Daenerys Targaryen (Emilia Clarke).
Sturm der Liebe – 2016. V nejkonzervativnější německé telenovele, vysílané od roku 2005 veřejnoprávní televizí Das Erste, se objevily dvě bývalé partnerky Nina Kowald (Saskia Valencia) a Chris Henneberger (Beate Maes). V epizodě 2455 žádá Chris Ninu o ruku.
תאג''ד – Ta'agad – seriál satelitní televize Yes, produkovaný od roku 2016. - Lija Karni (Šira Naor) a Orian Cohen (Mej-Ran Menkes) jsou desátnicemi izraelské armády. První z nich slouží u červených baretů; jako ošetřovatelka v odloučené stanici 33. výsadkářského batalionu. Orian, dcera kontroverzního finančníka Eisenberga, je tacpitanit; pozorovatelka, vyhledávající nepřátele a jejich bojové systémy. Obě vojačky spolu randí v jednom z nákladních kontejnerů.
V anglofonním netu se tento seriál vyskytuje pod záhadným volacím znakem Charlie Golf One :-/
Elementary – v tomto moderním, inteligentním díle, produkovaným televizí CBS, se v epizodě 2.15 Corpse De Ballet (2016) hovoří mimojiné o tragické lásce mezi primabalerínami Iris Lanzer (Aleksa Palladino) a Nell Solange (Kimberly Faure). – V epizodě 2.14 Dead Clade Walking (2014) se v několika kratších sekvencích objevuje lesbická profesorka geologie. – V části 4.20 Art Imitates Art (2016) se v závěru mihne vražedný lesbický pár. – V epizodě 6.10 The Adventure of the Ersatz Sobekneferu (2018) je zavražděna grafička Mischa Farell. Její bývalou partnerku Ricky vyslýchá policie. – Vražedná genetička Dr. Sepi Chamanara z epizody 6.17 The Worms Crawl in, the Worms Crawl out (2018) uvádí jako alibi návštěvu své milenky.
Witness For The Prosecution – 2016 – v epizodě 8.10 seriálu Castle musí hlavní hrdina pesvědčit soud, že obviněná Nina O'Keefe (Clare Grant) nezabila svou milenku Sadie Beakman (Darlene Vogel), přestože tomu okolnosti nasvědčují.
The Crimson Feather – 2017 – stereotypu o vražedné lesbě se nevyhnula ani osmá epizoda páté řady britského detektivního seriálu Father Brown. Hrají: Fifi Caviara (Emily Atack), Joselyn O'Donnell (Eva Feiler).
Everything Sucks! – 2018 – americký seriál, odehrávající se v půlce devadesátých let. Společnost Netflix produkci již po první řadě zastavila. Hrají: Kate (Peyton Kennedy), Emaline (Sydney Sweeney).
Amar a muerte – 2018 – Juliana Valdés (Bárbara López) a Valentina Carvajal (Macarena Achaga), dvě dívky, které svou bezprostředností výrazně přispívají k tomu, že je tento seriál z produkce W Studios y Lemon Studios sledovatelný.
Charmed – 2018 – projekt americké televize CBS. Fantasy remake s romantickým vztahem mezi Mel Verou (Melonie Diaz) a detektivem Niko Hamadou (Ellen Tamaki).  Není od věci připomenout, že první uvedená ztvárnila v roce 2006 jednu z hlavních lesbických rolí v nezávislém riot filmu Itty Bitty Titty Committee :-)
| zpět film |