Elle Ou Lui / Sexy Dancing / Ona nebo on – francouzský erotický film z r. 1999 – režie Benjamin Beaulieu.
Ve své kategorii průměrné můvíčko nevalných barev, vysílané občas pod angl. názvem satelitní stanicí VOX.
Marianne (Julie Gouppy) žije v nepříliš neuspokojivém vztahu s Benoitem. Jediným zpestřením všedního dne je pro ni návštěva tanečního kurzu, kam dochází se svojí kolegyní Camille (Alice). Taneční školu, vedenou sympatickou a radikální Glorií (Vanessa Martin), navštěvuje i další Mariannina kamarádka Muriel (Myriam Anne).
Šéfka taneční školy Gloria se činí a má milostný vztah s řadou svých žaček, mezi jiným i s Muriel a s Camille. V průběhu filmu se do ní samosebou po uši zamiluje i Marianne a její problémový přítel Benoit, se tím dostává na vedlejší kolej.
Film Sexy Dancing je naplněn ženskými milostnými vztahy, z toho plynoucí žárlivostí, přátelstvím, nepřátelstvím atd. atd. Benoitovi se taneční kurz ani sapfické spády Marianne nelíbí, ovšem jedinou možností jak si ji aspoň částečně udržet je přizpůsobit se situaci a podělit se o ni s Glorií.
Kriminální zápletka, související s nevyjasněnou smrtí tanečnice Laury di Maio, byla do filmu zařazena pro oživení děje. Bohužel se minula účinkem a působí dle našeho názoru nadbytečně až rušivě. Podobně jako Gloriin silikon.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] [#8] [#9] [#10] [#11] Hodnocení: *****
| zpět |