Only the Brave / Totes Gleis / Jen stateční – Aus 1994 – režie Ana Kokkinos.
Tento nekomerční snímek ze severozápadního dělnického předměstí Melbourne vypráví o zrodu přátelství mezi Alex (Elena Mandalis) a sociálně narušenou Vicki (Dora Kaskanis), v době, kdy si první hrdinka začíná uvědomovat svůj neplatonický vztah k ženám.
Alex vychází z velmi průměrného prostředí, nicméně je inteligentní a později se upne na jednu ze svých učitelek, na Kate Groves (Maude Davey). Tahle sympatická kantorka se pokouší, podobně jako samotná Alex, amatérsky publikovat, obě ženy si tudíž velmi dobře rozumějí, navštěvují se, podnikají společné akce a rychle se sbližují. Alex se záhy pokouší navázat s Miss Groves milostný poměr, což je samosebou opatrně a citlivě odmítnuto, ne však z důvodu, že je Alex žena, sympatie jsou nepochybně oboustranné:-)
Only the Brave jsou reálnou sondou do života melbournských teenagerů v polovině devadesátých let, film plný násilí, drog, chudoby, bezcílného bytí, strachu o zítřek, a lesbizmu. Poněkud přeqapivá je krátká stopáž tohoto movie, pouhých 56 min:-/
Drama Only the Brave není v současnosti vůbec vysíláno. V minulosti se tento film objevil na satelitní 3sat v původním znění s něm. titulky.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] Hodnocení: ***
| zpět |