Three Of Hearts / Srdcová trojka – USA 1993 – režie Yurek Bogayevicz.
V úvodu filmu se za velkého humbuku s Ellen (Sherilyn Fenn), svéráznou zdravotní sestrou, rozchází její partnerka Connie (Kelly Lynch). Přestože Ellen stále miluje, tvrdí, že potřebuje víc prostoru, že se nechce po celý život vázat na jediného člověka. Ellen nese rozchod velmi těžce; chtěla svou přítelkyni představit svým polským rodičů a teď neví, co dál. Na radu svého pacienta najímá sympatického gigola Joa (William Baldwin), aby se s Connie seznámil a přivedl ji zpátky do její náruče. Samotný Joe je v osobních nesnázích, zločinci mu zdemolují byt, a tak se zakrátko přestěhuje k Ellen. Poté se snaží o kontakt s Connie tak důkladně, až se do ní sám zamiluje. Film končí za nevyjasněných okolností, kdy Joe prosí Ellen, aby mu Connie přivedla zpět.
Srdcová trojka je na první pohled příjemný snímek. Ovšem... obě hlavní hrdinky spolu spatříme jen v jeho začátku a pak až kdesi uprostřed děje. Oč častěji můžeme shlédnout Joa při práci, a dokonce jeho milostné scény s krásnou Connie. Tato dívka není samosebou lesba, nýbrž bisexuálka. (100% lesby jsou jen Polky jako Ellen;) Connie působí jako člověk, který neví, co v milostném životě chtít.
Ve Three Of Hearts je dostatek přátelských náhledů mezi Joem a Ellen, objímání, líbání na tváře, nocování v téže posteli, ale pouze pár ojedinělých video záběrů na Ellen s Connie. Děj filmu nás zavede i do jednoho z tolerantních klubů, kde vyslechneme poutavou přednášku, které že známé osobnosti byly, světe div se, HS.
Pokoušíme se Srdcovou trojku přijímat kladně, koneckonců, o lásce žen se tu mluví velmi často a otevřeně, přestože jde pouze o slova. Nepochybně si tvůrci tohoto movie nehodlali znepřátelit konzervativní diváky, díky čemuž vyrobili celkem slušný hetero film o lesbách. – Three Of Hearts bývá satelity vysílán jen občas, v tuzemsku běžel na komerční stanici Nova.
[#1] [#2] [#3] Hodnocení: ***
| zpět |