Unter uns – po Marienhofu a GZSZ třetí nejstarší německá mýdlová opera. Soap Unter uns vysílá každý všední den televize RTL, a to už od roku 1994. Co do ženských vztahů, míněn je skutečný lesbický příběh, odolával tento seriál udatně až do loňska. V roce 2011 se zde objevil milostný trojúhelník, složený z policistky Rebeccy (Imke Brügger), jejího manžela spisovatele Rufuse (Kai Noll) a kosmetičky Bine (Ela Paul).
Bine se kvůli Rebecce rozešla těsně před svatbou se svým přítelem a Rebeččino manželství se zhroutilo. Takový stav byl o letošních vánocích, kdy spolu obě ženy odjely na společnou dovolenou, počemž Rufus utápěl svůj žal v alkoholu. Po návratu z dovolené se obě přítelkyně hodlaly odstěhovat do vlastního bytu. Rufus, který se své manželky nechce za žádnou cenu vzdát, ve snaze zachránit nezachranitelné, navrhl zachování statu quo, čili: i nadále žít ve třech pod společnou střechou. Nepříliš šťasný návrh byl přijat, což všem zúčastněným způsobilo v konečném důsledku značné nesnáze.
Ještě začátkem roku 2012 se situace zdála být definitivně jasná, což ovšem nebyla. Spoiler na zbytek ledna a na únor naznačoval, že nastanou další problémy, neboť Rebecca s Rufusem k sobě znovu najdou cestu. Co bude dál s Bine ani jak se celá věc vyvine, nešlo tehdy předvídat, neboť se televize RTL vehementně snažila o to, aby divačky neznaly děj Unter uns příliš dopředu. Důvod k tomuto vyplynul. Tvůrci byli přesvědčeni, že pokud se diváctvo dozví předem špatný konec lesbické romance, klesne sledovanost seriálu mnohem dřív, než je nutné.
Závěr příběhu, který neměl klást důraz na alternativní vztahy a koneckonců ani vybočovat z celkové seriálové šedi způsobené pravděpodobně nedostatkem financí, nebyl zvlášť nápaditý; policistka Rebecca si svou lásku k Bine doslova v poslední sekundě před odjezdem k pronajatému hausbótu rozmyslela, aby se za velmi trapné situace definitivně vrátila ke svému bývalému.
Sotva se Bine s těžko pochopitelným rozhodnutím právě ztracené partnerky vyrovnala, pohádala se opětovně se svojí matkou. Při tomto sporu nešlo kupodivu o fakt být lesbou či nebýt, o tom nepadlo ani slovo, nýbrž o dávno ukončený vztah s jistým Nilsem, s nímž Bine v minulosti žila a o němž si rodiče mysleli, že pro ni není vhodným partnerem. Neustálé narážky na tohoto muže nemusí být náhodné; mohou případně naznačovat, kam se obrátí další děj :(
Pokud bychom seriálu Unter uns měli přidělit hvězdičky za kvalitu, dali bychom dvě, nejvýš tři z pěti.
| zpět |