Claire Of The Moon – USA 1992 – scénář a režie Nicole Conn.
Opuštěné místo na oregonském pobřeží, kam se čas od času sjíždějí spisovatelky, aby zde diskutovaly o své práci; právě sem přijíždí satirička Claire Jabrowski (Trisha Todd) rozčarovaná svými neúspěšnými vztahy s muži. Šéfka kempu tuto ženu záměrně umístí do téže ubikace, v níž přebývá i sexuoložka dr. Noel Benedict (Karen Trumbo), introvertní autorka a lékařka, která při své práci pomohla mnoha lidem z partnerských nesnází, která však nedokáže pomoci sobě; žije sama, uzavřena ve vlastní ulitě, tak trochu odtržena od běžného života.
Soužití Claire a dr. Benedict ve společném bungalovu je zpočátku problematické; obě ženy jsou rozdílné jako den a noc, první je citová, emotivní, druhá pak jedná až přespříliš racionálně. Claire způsobuje v ubikaci nepořádek: stále kouří cigarilos, sype všude popel, nevrací věci na původní místa a někdy chodí před dr. Benedict polonahá, čímž jí způsobuje stres.
Během času se obě ženy pomalu sbližují. Claire už delší dobu ví, že svou spolubydlící miluje, jenže dr.  Benedict se vztahu velmi úporně brání. Teprve po přečtění knížky od Claire mění názor, dává konečně průchod svým citům a nechá se od své milé, přirozeně krásné kolegyně - spisovatelky venku na pobřeží políbit... Milostou scénou obou žen končí toto citlivě natočené lezmovie:-)
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] [#8] [#9] Hodnocení: *****
| zpět |