Different Strokes aka The Story of Jack & Jill... and Jill – USA 1997 – režie Michael Paul Girard.
Tvůrci tohoto bisex snímku si vytýčili nelehký úkol: totiž natočit Two Girls In Love se scénářem a prostředky erotického kina. Takovýto pokus může skončit jedině nezdarem, což se také stalo. Nevznikla tudíž ani ryba ani rak, tedy diváctvo není konfrontováno ani s erotikou, natož s láskou romantického typu.
Jill (Landon Hall), mladá žena frustrovaná svým partnerem Jackem se seznámí se šéfkou umělecké agentury, lesbicky orientovanou Jill Martin (Dana Plato).
Jill M. je po seznámení s Jill nadšená: moc se jí líbí, není divu, je opravdu velmi smyslná.
Přátelství obou žen se v začátku vyvíjí zajímavě, bohužel režie velmi brzy sklouzne k laciným filmovým schématům: barové tango za potlesku pánské společnosti ve stylu "hmmm, holky, to je vono!", poté se v dalších scénách kamera dlouhé minuty bez jakékoli invence a nápadu věnuje obnaženým půvabům obou žen, nudíme se u jejich rybích hrátek v bazénu, necháváme se donekonečna fotit dobře tvarovanými hýžděmi při právě naučeném potápění, shlédme tisíckrát ojetou kreaci s mydlením a mytím ve sprše... A dál...? Dál nic moc. Režie dovedným způsobem oddaluje milostnou scénu mezi Jill & Jill, aby ji nakonec nejen odflákla, ale i stydlivě zahalila tmou. Umělecký záměr tohoto počínání znají zřejmě jen samotní tvůrci filmu.
Po navázání vztahu a po překonananém zděšení opálené Jill, že je lesba, se obě different grrls společně vypraví ruku v ruce coby Karkulky s košíčkem na lesní piknik. Režií předpokládaná romantika této akce je bohužel zcela nulová a s politováním můžeme konstatovat, že se na scéně neobjevuje ani vlk převlečený za babičku;-))
Jill M. poté požádá Jill, aby s ní jako partnerka odjela do N.Y. Jill to odmítá a samém závěru filmu, když ve svém hotelovém pokoji osiří, zvedá za zvuků ne nepodobných evergreenu Moon River telefon svému staronovému majiteli... Dalších komentářů netřeba... snad jen... že nemastné neslané heterosexuální scény, kterých je v tomto movie dostatek, nehodláme komentovat.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] Hodnocení: ****
| zpět |