Goodbye Emma Jo – USA 1998 – scénář a režie Cheryl Neubrough.
Leckdo by mohl namítnout, že tohle čtyřicetiminutové můvíčko patří na jinou podstránku, lépe řečeno do kategorie erotických filmů. Nesouhlasíme. Goodbye Emma Jo nevykazuje žádné ze znaků, typických pro komerční erotiku určenou k rychlému obšťastnění většinové většiny. (Podobně jako americký film Inescapable a švédský Selma och Sofie).
Svěží, smyslné, překvapující - tak označují krátkometrážní movie Goodbye Emma Jo některé z recenzí.
Světlovlasá Alex (Katherine Woodman) přijíždí položit kytku na hrob své přítelkyně Emmy Jo (Jessica Mayers). Spolu s jejím pláčem přicházejí na scénu i vzpomínky, a to v černobílém koloritu. Odbarvení erotiky se ukázalo být zdařilým režijním trikem, neboť díky tomu mají scény na míle daleko ke komerci, přestože použití připínacího dilda bývá obvykle otázkou filmů se značkou XXX.
Alex se po marném startování vozu jako zázrakem:-) přímo na hřbitově seznamuje s pohlednou brunetkou Haley (Emma-Jane Mezher). Tato dívka jí vzá5í slibuje opravu karburátoru v autodílně svého otce, a navíc nabízí nocleh.
Alex s Haley se sice rychle sbližují, ovšem režie umně oddaluje jejich sex, jak jen to kratičká stopáž filmu dovoluje. To jsou bezesporu další plusové body pro režii:)
Milostná scéna mezi Alex a Haley působí o5 nekonzumně a navíc skutečně žensky. Provokativní dildové akce ve stylu žena-muž vyzařují lesbickou smyslnost, aniž by divačky měly dojem, že sledují film druhé, či ještě podřadnější kategorie.
Alex má po sexu špatné svědomí, zjevuje se jí ve snu zemřelá přítelkyně Emma Jo. Odjíždí proto od Haley, jíž zanechává vysvětlující dopis. Na hřbitově se s Emmou Jo znovu loučí, aby poté na náhrobním kameni zanechala řetízek s jejím prstenem. Mezitím na hřbitov přijíždí na kole Haley; ta se samosebou nehodlá jenom tak vzdát hezké urostlé holky, jakou Alex bezesporu je; bere od ní klíčky od vozu a spolu s ní odjíždí:-)
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] [#8] [#9] [#10] [#11] [#12] [#13] [#14] [#15] [#16] Hodnocení: *****
| zpět |