It´s in the Water – USA 1996 – režie Kelli Herds.
Tento film nás zavádí do městečka Azalea Springs, do konzervativního místa, kde panují, jak se dá od texaského country & western;) očekávat, ortodoxní hetero poměry. Právě zde byl postaven nový hospic pro nemocné HIV, což vyvolalo protesty řady místních obyvatel a podpořilo jejich homofobii.
Při dobrovolné práci v hospicu se Alex (Keri Jo Chapman) hezká blondýnka postižená autoritativní matkou a odtažitým manželem, setkává se svou bývalou spolužačkou Grace (Teresa Garrett), ženou, které se před nedávnem zhroutilo manželství. Alex velmi překvapí fakt, že k rozchodu s manželem došlo proto, že Grace prožila platonickou lásku se svojí kolegyní, a že se cítí být lesbou..
Alex, která sama o sobě prohlašuje, že se svým mužem vůbec nespí, se začne o celou věc zajímat. Z videopůjčovny, mimochodem sqěle humorná scéna, kdy kasírka podezíravě kouká na Alex a na balík jejích lesba kazet, si domů přinese lezmovies, pornofilmy nevyjímaje, a při jejich promítání zjišťuje, že je v partnerských vztazích úplně jinde, než by měla být. Zanedlouho požádá v hospicu Grace, aby ji směla políbit. Líbání se samosebou protáhne, a obě dámy jsou díky tomu přistiženy místní stepfordskou drbnou Sloan. Tato silikonová hetera si sapfó kiss nenechá samozřejmě pro sebe, což Alex brzy pocítí na vlastní kůži; všude, v bance, v obchodu, při odtahu auta, všude s ní lidé jednají s opovržením. Odchází od ní manžel, a dokonce její vlastní matka se Alex cynicky zeptá, zda je teď mužský.
Grace s Alex se nedají maloměšťáky odradit a nechají se společně vidět třeba i v kostele.
Před poprvé jsou obě přítelkyně trochu nervózní, vždyť žádná z nich se se ženou dosud nemilovala, zábrany ale brzy padají spolu s prádélkem, a tato milostná scéna je jasným důlazem, že se dá vyrobit žhavé ero i jednoduchými prostředky, když se to ovšem umí.
Jak už bylo řečeno, film It´s in the Water pojednává o AIDS, takže dost svého času věnuje pánské HS, nicméně coming out i láska mezi Grace a Alex stojí zato, je velmi půvabná, dobře natočená, celému movie dominuje a ztmeluje ho.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] [#8] [#9] [#10] [#11] [#12] [#13] [#14]
Hodnocení: *****
| zpět |