Imagine Me & You – USA/GB/D 2005 – scénář a režie Ol Parker.
Občas se u tohoto filmu objevuje přípis svatba ve třech. Není to ale úplně pravda. Rachel (Piper Perabo - známá z filmu Lost And Delirious) se vdává a svatba s Heckem ji zprvu zcela pohlcuje. Je šťastná a chová se podle toho; jde do manželství s velkou a zcela bezelstnou radostí. Jenže... při obřadu se jí cosi mihne v zorném poli. Ono cosi je květinářka Luce (Lena Headey), která byla naštěstí, pro ženicha naneštěstí, agnažována k výzdobě svatebního sálu.
Rachel hezká květinářká natolik zaujme, že jde pro ni od tohoto momentu všechno, včetně sotva uzavřeného manželství, stranou. Teď už může být jasné i to, o jakou představu, imagine all the people;) v názvu filmu jde: o "me & you", o Rachel a Luce společně u oltáře.
Přátelství obou mladých žen se i díky častému kontaktu rychle mění v lásku a hrozí tu samozřejmě i neodvratný coming out. Rachel trpí výčitkami a ve snaze nezklamat svého novomanžela, který zprvu nic nechápe, se poté od své přítelkyně odvrací. Zklamaná květinářka se díky tomu rozhodne opustit město. Rachel si vzá5í uvědomuje osudovou chybu a pouští se do stíhání svého idolu. Obě dívky uvíznou s auty v dopravní zácpě...
Jak film skončí, neprozradíme, ovšem podle níže uvedených obrázků nebude velký problém jeho závěr uhodnout:-)
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] [#8] Hodnocení: *****
| zpět |