Kate´s Addiction – USA 1999 – scénář a režie Eric DelaBarre.
Ne, ne, skutečnost je taková, že tohle movie, přestože by se rádo zařadilo do filmové first class, má k ní na míle daleko. Důvod k tomu je jediný; špatný scénář. Nemluvě o konzumním pojetí ženské lásky, jde především o snadné a asociální řešení krizových situací násilím, zejména střelnou zbraní.

Kate (Kari Wuhrer) se Sarou (Farrah Forke) se spolu během studií velmi spřátelily, měly dokonce společné plány do budoucna; chtěly odjet do New Orleans a otevřít si tam obchod s květinami. Něco se bohužel zvrtlo, neboť Sara místo toho kamsi zmizela, ještě ke všemu s pánským protějškem. Samotná Kate teď stojí u televize a rukou hladí tvář Sary, kterou si pouští z videa. Dlouho však neváhá a najímá si sokromého detektiva. Zanedlouho se o něho dozvídá Sařinu adresu.
Sice to vypadá jako úspěch, ale situace není příliš růžová; Sara žije v L.A. s Dylanem, takže, co s tím...? Nastupuje levné násilné řešení: Zoey, kámoška a současně milenka Kate, Dylana na ulici napadne nožem, poté ho Kate zezadu cákne do hlavy tyčí od heveru. Aby od sebe odvrátila podezření, vrazí si sama do břicha nůž. Zajímavé na celé věci je, že se vůbec nic nestane, žádné policejní vyšetřování nepropuká, všichni lacinou fintičku zblajzli i s navijáčkem:-//// (No comment.)
Kate má teď přítelkyni jen pro sebe a zanedlouho se jí pokusí i svést. Příslušná scéna, nejde ji nazvat ani milostná ani erotická, při troše sebezapření snad možná Playboy Late Kate, protože předvedené hrudní interakce v krajkách působí dost nevkusně a se ženskou láskou nemají vůbec nic společného. (Btw, snad by autorům filmu a jim podobným pomohlo zhlédnutí některého z kultivovaných grrls only XXX, např. by Viv Thomas;)
Sara si později nachází dalšího partnera, kapitána Flinta třetí třídy:-) Jacka, s nímž vyráží na jeho jachtě na moře. Kate se tohoto muže pokusí odstavit za pomoci falešného udání. Nezdaří se. Kate poté zcela bez logiky vraždí svou kámošku Zoey, aby se pak pokusila donutit Saru násilím k sexu. Napadené se povede útočnici přelstít a zranit, následně ji bez jakéhokoli osobního ohrožení zastřelí:-/// O5 se nic nestane, i tahle vražda prochází nepovšimnuta justicí, Sara je v pohodě, okay, okay, vždyť se nic nestalo, akorát zabila člověka, žádná křeč, a může se proto v klidu na molu objímat s Jackem... (Další no comment.)

Film Kate´s Addiction do kategorie lezmovies rozhodně patří, nezaslouží si však díky béčkovému scénáři – především pro přežilé stereotypy co do chápání leseb a vysloveně konzumní zobrazení sapfické erotiky – vyšší hodnocení než uvedené tři hvězdičky:-(((
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] [#8] [#9] [#10] [#11] Hodnocení: ***
| zpět |