Loving Annabelle – USA 2006 – scénář a režie Katherine Brooks.
Film, který příjemně překvapil moderní filmařinou a nepříjemně krátkou stopáží s pesimistickým závěrem. Loving Annabelle bývá označovám za remake Dívek v uniformě. Ano, ve styčných bodech se tomuto movie opravdu podobá; křesťanská internátní škola, vztah studentky s kantorkou, žárlivá udavačka způsobující katastrofu, rvačka mezi studentkami, zabavený, ale nepřečtený dopis, škola vedená matkou představenou, nebo spíš radši jen představenou. (termín Immaculata = neposkvrněná = Panna Marie se pro filmový žargon moc nehodí:-)
Obsah filmu je notoricky známý, takže se nenutno obšírně zmiňovat; senátorská dcera Annabelle (Erin Kelly) je proti své vůli umístěna do Saint Theresa´s School, tedy do křesťanského dívčího intru. Zde se zamiluje do kantorky Simone (Diane Gaidry), s níž prožije i své poprvé. Poté jsou obě přistiženy při oblékání matkou představenou. V záběru se mihne vůz s vládní SPZ a Simone následně odvádějí ze školy dva federálové. V alternativním konci filmu můžeme zahlédnout novinový článek s informací, že Simone nebude trestně stíhána.
Popusťme poněkud uzdu fantazii a hovořme teď o rozpačitém konci tohoto movie v pouhých dojmech: Metráž snímku mohla být původně delší než velmi podivných 76 minut včetně titulků a písničky. Tvůrci se však z důvodů, nad nimiž nehodláme spekulovat, rozhodli použít nůžky. Větší část ustřihnutého konce filmu padla do koše, z té kratší se udělal nemastný alternativní závěr jako náplast na bebí většiny deprimovaných divaček, které na konci filmu očekávaly leccos příjemnějšího, rozhodně ne zabásnutou Simone.
Závěrem pouze velmi skromná jízlivost: Filmová předloha Dívky v uniformě se odehrává v militantní Prusku v roce 1910, v intru, kde panují poměry takřka kasárenské. U kantorky podezřelé ze vztahu se žačkou se tu řeší jenom to, zda má ze školy odejít či ne. Nakonec ji představená prosí, aby zůstala. O téměř sto let(!) později, v zemi neomezených možností, nebo spíš nemožných omezení?, byla kantorka za podobný přečin zatčena coby masový vrah. Někde je, zdá se, asi chyba, že:-((( [#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] [#8] [#9] [#10] [#11] [#12] Hodnocení: *****

» recenzi zpracovala Jana-neruda «
| zpět |