Nina´s Heavenly Delights – UK 2006 – režie Pratibha Parmar.
Tenhle bollywoodsky stylizovaný snímek z loňského roku je svým optimizmem, chutí k životu, příjemnou změnou k bezvýchodné angloamerické tvorbě, představované kupříkladu depresí Love & Suicide či Loving Annabelle.
Krom optimizmu naplňují Nina´s Heavenly Delights nejen vůně pokrmů a exotického koření, ale též indické melodie a tance. Pokud by se zprvu divačkám zdálo, že tu lesby posloužily k nekalým účelům podobně jako ve filmech Cruel Intentions nebo 101 Reykjavík, velmi brzy tenhle dojem ztratí; Nina´s Heavenly Delights se k lesbám chová nejen přátelsky, ale i navýsost poctivě:-)))

Nina (Shelley Conn) utekla před sedmnácti lety z domova, aby se vyhnula nechtěnému zaranžovanému sňatku. Teď, po smrti svého otce, se vrací domů do skotského Glasgow převzít dědictví: totiž otcovu indickou restauraci. Při této příležitosti se seznamuje s Lisou (Laura Fraser), dcerou jednoho z otcových věřitelů, a tudíž spolumajitelkou restaurace. Nina s Laurou si jsou od počátku velmi blízké; restauraci záhy přejmenují na Heavenly Delights a hodlají ji společně provozovat.
Vztah obou přítelkyň brzy přerůstá v lásku a nastává problém, zda celou věc přijme indická rodina, respektive matka Niny. Situace eskaluje při televizní soutěži kuchařů, kde Lisa od Niny požaduje polibek před kamerami.
Polibek nakonec přece jen přichází a s ním i vítězství v kuchařské soutěži. Aby radosti nebylo málo, na vztah obou mladých žen smířlivě zareaguje i maminka Niny:-)
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] [#8] [IMDb] Hodnocení: *****
| zpět |