The Ten Rules aka A Lesbian Survival Guide – USA 2002 – režie Lee Freedlander.
Jak nejlíp charakterizovat tohle krátkometrážní movie... Asi natočme něco o lesbách, jenže co, když na celovečení film nejsou prachy?
Hraný dokument The Ten Rules vypráví o jednom dámském večírku. Vlastně jde o Beth´s Birthday party, na kterou se vypraví hlavní hrdinka a též moderátorka filmu Jennifer (Michelle Paradise). Tato dobře naladěná a spontánně působící dívka je v situaci, kdy její nejlepší přítelkyně patří mezi objekty jejího milostného zájmu.
Scénář tohoto filmu je velmi jednoduchý a deset pomyslných pravidel z jeho názvu slouží pouze k tomu, aby děj filmu nesměřoval odnikud nikam. Karty tu máme předem rozdány, všechny přítomné aktérky jsou lesby, o heteru nezavadíš, a hlavní hrdinka samosebou dámu svého srdce najde. Při závěrečných titulcích je tato sympoška, s níž by skutečný mejdan musel být opravdu velmi hlasitý;) už natolik rozjetá, že může trhat syrové maso zoubkama, když vykřikuje hlášky typu So, you´re a diesel dyke, you like chicks! Excellent choice!! apod.
Nemůžeme opomenout skvěle vybraný hudební doprovod, zejména úvod a závěr filmu se skladbou "One Way Or Another" by La Tina, starý to Blondie hit, tady bezva pankáčský lesba nářez, co rozproudí zábavu líp, než kdyby do sebe jedna lila banánové dykeri:-) nebo cokoli silnějšího, baleného ve skle či plastu.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] Hodnocení: *****
| zpět |