The Girl with the Hungry Eyes – USA 1966 – umělecká režie Clint Randall.
Tohle údajně erotické lezmovie se stopáží 78 min pochází z diluviálních filmařských dob a je velmi zajímavé tím, že nám ukazuje, s jakou opatrností se v půlce šedesátých let minulého století eromovies natáčela. Za prvé k tématu: z lesbické erotiky neuvidíme zhola nic. Možno spatřit letmé doteky, hlazení vlasů, přitulení, občasný topless, a to je vše. Za druhé: skutečně milostné scénky tu jsou výhradně hetero, a i tak velmi nesmělé. Spočívají v tom, že muž částečně odstrojí dámu, zalehne ji a pohladí její žebra;)
K vlastnímu příběhu: Osou děje tohoto filmu je lesbický pár Tigercat (Cathy Crowfoot) a Kitty (Vicky Dee), které frčí ve sporťáku nejspíš směrem k L.A. Druhá z dívek, Kitty, (čti Kydýý;) je vlastně spíš ve vleku té prvé a tíhne raději k mužům. O tom nás přesvědčí brzy, když už v úvodu filmu nastoupí do vozu stopař Tom, ihned se s ním líbá:-/ Později je Kitty s Tomem nalezena v trávě, kde ji Tom zalehl, aby jí pohladil žebra:-) Tiger začne neskutečně žárlit a její scénu s hrozivými grimasami by nejspíš vystřihli i v roce 1919 z němého filmu Kabinet doktora Caligeriho.
Tiger si hodlá přítelkyni ponechat, sebere proto na louce kámen, aby se ho ta zlá lesba pokusila rozbít o Tomovu hlavu. Poté drží právě zalehnutou přítelkyni okolo ramen ve snaze uklidnit ji. Sama mezitím vzpomíná, jak se obě poznaly. Můžeme díky tomu vidět jakési společné sezení na posteli a lezení pod deku. Vzpomínky tu jsou znázorněny záběrem skrz díru ve skle, což je výrazový prostředek vpravdě úděsný.
Souvislý;) děj nás poté přemístí do koupelny, kde nás zasmušilá Kitty naučí, jak si žínkou umýt horní polovinu těla, v jejím případě velmi pohlednou, příčemž o5 zaúřadují vzpomínky skrz díru ve skle. Kitty bohužel nevzpomíná na Tiger, nýbrž na pána, se kterým měla rande v parku a který ji později odstrojil, aby ji pohladil po žebrech a po zádech.
Pak se konečně přeneseme na lesba mejdan. Nacházejí se tu vyjma Tiger s Kydý ještě tři další dívčí páry, a to ve velmi dobrém rozpoložení. Popíjí se, diskutuje, a rádio k tomu hraje nějaké bugy-wugy, či co. K dobru tohoto filmu lze připočíst, že ani jedna z pohledných dam nemá na hlavě pánský kloubouk a také to, že ženy vypadají jako ženy, s výjimkou jediné, se vzhledem hezkého mladého básníka;)
Dámy se zvolna a skoro bez zjevného důvodu odstrojují, protože kontakt mezi nimi je opravdu minimální.
Ke striptýzu a tanci se pak odhodlá partnerka mladého básníka. Všechny dámy jsou její produkcí spokojeny, i když choreografie není nic moc, ovšem osobní kouzlo;) striptérky tenhle nedostatek hravě předčí.
Dobrá nálada končí až v momentě, kdy se mladý básník, striptérčina partnerka, začne navážet do Kitty. Tiger se s ní pěkně serve a než ji udolá, Kitty, která má leseb už pokrk, z mejdanu mizí.
Téměř celou poslední třetinu filmu Dívka s touhou v očích strávíme s Tiger v pravděpodobné Corvettě, při pouti pravděpodobným Hollywoodem, při vymetání lesba klubů a privátů. Kitty je nakonec nalezena u jistého fousáče Briana, zřejmě profi fotografa. Brian už stihl Kitty svléknout, zalehnout a pohladit její záda. Těsně předtím jí topornou deklamací vysvělil, že nemůže žít se ženou, neboť ženy stvořeny jsou pro muže: You´re woman and women were made for men. (Huhu! - aut. zahučení).
Když Tiger na Briana vytasí kudlu, setkává se s tvrdým odporem a už při druhém útoku se na svou zbraň sama nabodne. Vše má být morálně zřejmě okay, neb prve zabila kamenem stopaře Toma:-/
Tiger leží mrtvá na zemi, díky čemuž mají Brian s Kitty fajnovou pruhovanou předložku ke krbu;) Koneckonců tygří kůže se svého času takhle běžně používaly.

Film The Girl with the Hungry Eyes je opatřen klasickým movie stereotypem lesbický pár = asociálka & neurotická hetera a bývá na dvd šířen s jemu podobnými, např. se zcela odlesbeným filmem Agony of Love, případně s devítiminutovou krátkostí, psychodelickým(?) erosnímkem Lesbian Hooker Turns a Trick, což je ve své podstatě černobílá bi-záležitost bez titulků, téměř bez děje, jen s nepatrně odvážnější nuditou i erotikou.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6] [#7] [#8] [#9] [#10] [#11] [#12] [#13] [#14] [#15] [#16] [#17] [#18] [#19] Hodnocení: ****
| zpět |